Powrót do strony głównej www.olecko.info 


 2015.03.04 Kandydat na Prezydenta RP dr Andrzej Duda odwiedził powiat olecki

W ramach objazdu całej Polski podczas trwającej kampanii wyborczej na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan dr Andrzej Duda, kandydat PiS-u przybył w dniach 3-4 kwietnia 2015 roku do powiatu oleckiego.

Najpierw skorzystał z gościnności Anny i Lecha Marczak, właścicieli Majątku Giże Marczak, którzy przyjęli go noclegiem. 4-go marca 2015 r., na śniadanie z udziałem kandydata na Urząd Prezydenta RP, jego sztabu wyborczego oraz posła PiS-u Jerzego Szmita, radnego powiatowego Grzegorza Kłoczko, zostali zaproszeni również członkowie oleckiego sztabu wyborczego PiS-u: Bożena i Janusz Wiszniewski oraz niżej podpisany Dariusz Josiewicz. Przy smacznym posiłku goście wspominali wizytę śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, który odwiedził Majątek Giże Marczak 25 maja 2009 roku. Wówczas to posadził dąb prezydencki. Dr A. Duda wspominał także m.in. swoje wakacyjne wędrówki po Ziemi Suwalskiej i Augustowskiej. Ziemię Olecką odwiedził po raz pierwszy. Przyjął z radością zaproszenie Pana Marczaka i obiecał, że na pewno odwiedzi Mazury po wygranych wyborach prezydenckich.

Pan Lech Marczak na zakończenie wizyty wręczył kandydatowi na Urząd Prezydenta dr A. Dudzie koszyki z nalewką i miodem. Dary te mają ma być przekazane również przesowi PiS-u Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz wiceprzewodniczącej PIS Pani Beacie Szydło. Na zakończenie pobytu w Majątku Giże Marczak goście przeszli pod Dąb Prezydencki. Dr Andrzej Duda i złożyli wiązankę kwiatów, składając hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r.  Zobacz fotografie z wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w 2009 roku  >>>

Z racji na zimową aurę sztabowcy PiS-u zmuszeni byli przenieść oleckie spotkanie z dr. A. Dudą z placu Wolności do sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury "Mazury Garbate" w Olecku, gdzie mimo wczesnej pory, kiedy większość mieszkańców pracuje, na kandydata PiS-u czekała pełna sala wyborców z terenu powiatu oleckiego. Podczas półgodzinnego spotkania kandydat na Urząd Prezydenta RP wyraził swój sprzeciw wobec konwencji antyprzemocowej, podpisaniu przez prezydenta RP B. Komorowskiego ustawy o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat i faktycznemu osłabieniu polskiej armii przez jej uzawodowienie, czego dokonał rząd PO-PSL realizując swoje populistyczne obietnice wyborcze. Silna armia jest obecnie bardzo potrzebna naszemu krajowi, kiedy na wschodniej Ukrainie trwa konflikt zbrojny z Rosją.

Na zakończenie spotkania Pani Teresa Krajewska wręczyła kandydatowi biało-czerowny bukiet róż, a Pan Józef Krajewski zaintonował "Sto lat" dla kandydata PiS-u dr A. Dudy.

Tekst: Dariusz Josiewicz
 

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności  Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

J.Kunicki

Ostatnia zmiana: 07 marca 2015