Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski z wizytą w Olecku

 29.01.2010

Na zaproszenie Starosty Oleckiego Stanisława Ramotowskiego w piątek 29 stycznia br. złożył wizytę Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Marian Podziewski.  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Spotkanie rozpoczęło się w godzinach przedpo-
łudniowych w Dworku Mazurskim. W gronie samorządowców gminnych i powiatowych dyskutowano o obecnie realizowanych projektach drogowych, budowach obwodnic Gołdapi, Olecka i Ełku. Konieczności zawierania porozumień na rzecz rozwoju obszaru EGO (Ełk – Gołdap – Olecko). Nadal analizowany jest przebieg połączeń kolejowych Rail Baltica. Natomiast trasa szybkiego ruchu Via Baltica została przyjęta do realizacji.
Pan Wojewoda podkreślił szczególne znaczenie w naszym województwie dwóch obszarów działania: infrastruktury komunikacyjnej i turystyki. Wskazał na konieczność zajęcia się rozwojem sieci ścieżek rowerowych, połączenia ich na szerszym obszarze, nie tylko lokalnym, ale również pomiędzy województwami warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze


 

 

 

 


Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Ważne miejsce w dyskusji zajęły plany na kolejne okresy finansowania ze środków unijnych O przyszłych przedsięwzięciach trzeba rozmawiać i zadbać o stosowne zapisy w strategiach rozwoju województwa i Polski Wschodniej.
Na spotkaniu zostało skierowane do Pana Wojewody szczególne podziękowanie za decyzje o dofinansowaniu zakupu nowej karetki ratownictwa medycznego do oleckiego szpitala. Delegacja z „Olmedica” wręczyła pismo okolicznościowe oraz zademonstrowała zakupiony samochód specjalny sanitarny marki Mercedes-Benz.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

 

 

 


[ www.powiat.olecko.pl ]

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2010 w@m