„Sezon na Teatr" w Kukowie

 22.01.2010
 
Z końcem roku 2009 grupa Nieformalna z Kukowa zakończyła realizację projektu „Sezon na Teatr”. Stworzyliśmy przy Świetlicy Wiejskiej drugie koło zainteresowań – teatralne (istniało historyczne). Przez pięć miesięcy dzieci i młodzież zapoznawały się z historią teatru, jego rodzajami. Dodatkowo odbyły się trzy konkursy o tejże tematyce. Na deskach Świetlicy wystawiliśmy dwa przedstawienia dla mieszkańców wsi. Mieliśmy możliwość wyjazdu do Trójmiasta i podziwiana wspaniałych spektakli m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Przez trzy dni zachwycaliśmy się tamtejszymi największymi atrakcjami turystycznymi. Większość dzieci po raz pierwszy w życiu zobaczyła polskie morze.
Można by zastanawiać się, jakie korzyści przynosi realizacja takich projektów? Dla nas radość w oczach dzieci jest bezcenna. Jeszcze w trakcie trwania projektu dzieci pytały, o czym będzie następny. Wielokrotnie słyszeliśmy podziękowania i słowa uznania od rodziców dzieci skupionych wokół koła, czy też osób w ogóle nie zawiązanych z Kukowem.
Z każdym kolejnym projektem wspiera naszą działalność coraz więcej życzliwych osób: Pani Maria Dzienisiewicz, Burmistrz Gminy Olecko Pan Wacław Olszewski, Pani Elżbieta Rękawek i Pani Grażyna Dragunajtis, którym serdecznie dziękujemy.
Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VI” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości.

[ Iwona Grabek przypisani.mazury.pl  ]

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze
 

Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2010 w@m