Bezpieczny powiat

 27.01.2009
 
Dzięki przystąpieniu do programu „Platforma 112 – równość szans obywateli UE w dostępie do ratownictwa” olecka straż pożarna zrobiła duży krok naprzód w dziedzinie łączności i informatyki. Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymała aparaturę teleinformatyczną na ponad 157 tys. zł. Został utworzony nowoczesny i zintegrowany system ratowniczy obejmujący swym Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze zasięgiem całe województwo warmińsko-mazurskie.
Pod względem zakupów i pozyskania sprzętu 2008 rok był dla naszej komendy bardzo udany – mówi zastępca komendanta Tomasz Jagłowski – Większość zaplanowanych na ubiegły rok celów została zrealizowana. Oprócz dotacji na system ratowniczy otrzymaliśmy 150 tys. złotych na doposażenie specjalistycznej grupy wodno-nurkowej. To profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który używają ekipy ratunkowe w nurkowaniu technicznym i ratowniczym.
Stary sprzęt zastąpiły nowe kombinezony, zestawy dwubutlowe z kamizelkami wypornościowymi, automaty, komputery nurkowe, pełne maski oraz szereg drobnego sprzętu takiego jak noże, sekatory, latarki itp.
Dodatkowo grupa specjalistyczna wzbogaciła się o 4 ubrania termiczne do ratownictwa morskiego, przewoźny spalinowy kompresor do ładowania butli powietrznych oraz zestaw łączności podwodnej, dzięki któremu pracujący pod wodą strażacy-nurkowie będą mieli kontakt radiowy ze sobą i operatorem koordynującym pracę z brzegu.
Następna znacząca pozycja w ubiegłorocznych zakupach to zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego za 63,5 tys. złotych oraz różny sprzęt ratowniczy i ubrania ochronne za kolejne 58,4 tys. zł.

Halina Bogdańska www.powiat.olecko.pl


Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Archiwum Komendy Powiatowej PSP w Oleckui Stronę odwiedzono razy.

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2009 w@m