Wypadek pod Suwałkami: bus uderzył
w autobus

24.01.2009
Cztery osoby zginęły, a jedenaście trafiło do szpitala w wyniku wypadku z udziałem rejsowego autobusu PKS i busa, do którego wczesnym rankiem doszło w Suwałkach (woj.podlaskie). Droga do granicy z Litwą jest zablokowana.
Ofiary wypadku, to kierowcy obu aut oraz dwie osoby podróżujące busem na warmińsko-mazurskich numerach rejestracyjnych. Wszystkie ofiary to mężczyźni. Według informacji policji, życie osób rannych nie jest zagrożone.
Wypadek miał miejsce ok. godziny 5.15 w sobotę, przy wyjeździe do miasta od strony Augustowa. Jak powiedział oficer prasowy suwalskiej policji Krzysztof Kapusta, bus nadjechał od strony Augustowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w rejsowy autobus PKS, który jechał do Białegostoku.

 

"Zderzenie było tak silne, że strażacy musieli ciąć busa, by wydobyć z niego ciała" - powiedział rzecznik suwalskiej straży pożarnej Dariusz Siwicki.

Auto wraz z przyczepą było wyładowane tekstyliami, policja przypuszcza, że podróżujący nim jechali na targowisko w Suwałkach.

W autobusie jechało około dwudziestu osób. Do szpitala trafiło 17 pasażerów; sześciu z nich zostało zaraz potem wypisanych zaś jedenaście pozostało w placówce. Kilku innym osobom pogotowie i strażacy udzielili pomocy na miejscu.

Na razie nie wiadomo, ile czasu potrwają utrudnienia w tym miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana i nie ma możliwości zorganizowania objazdów dla ciężarówek jadących do i od granicy z Litwą.

pap, em, WPROST
 

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2009 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę