Nowy sprzęt medyczny do szpitala

9.06.2009

5 października 2009r. Halina Kasicka – pracownik Starostwa Powiatowego w Olecku (koordynator zbiórki na sprzęt medyczny) wraz z Katarzyną Mróz – Prezes Olmedica Sp. z o.o. w Olecku odebrały z Caritas Diecezji Ełckiej sprzęt medyczny do naszego szpitala. Otrzymaliśmy:
- HOLCARD – do długotrwałego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi. Sprzęt wykorzystywany będzie na oddziale wewnętrznym.
- Wózek do przewożenia chorych - transportowania z izby przyjęć na szpitalne lądowisko oraz na oddziały szpitala.
Ogólna wartość w/w sprzętu – 7.100,00zł, w tym 5.984,67zł – pochodziło ze zbiórki pieniężnej zorganizowanej na terenie powiatu Oleckiego w dniach 14-15 czerwca 2009r. i 1.115,33zł - ze środków Caritas Diecezji Ełckiej.
W roku bieżącym w zbiórkę bezpośrednio zaangażowały się dzieci, młodzież, pracownicy z następujących placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkół w Olecku Siejnik, Gimnazjum Nr 2, Szkół z terenu gminy Kowale Oleckie, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych,


 Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone, Domu im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkół w Babkach Oleckich, Zespołu Szkół w Judzikach, Szkoły Podstawowej w Cichym, Gimnazjum w Świętajnie, Szkoły Podstawowej w Mazurach, a także Związku Harcerstwa Polskiego Komendy Hufca w Olecku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Olecku, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku, Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach.

Wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, którzy zaangażowali się w organizację i prawidłowy przebieg zbiórki, a także mieszkańcom, którzy wsparli finansowo zakup sprzętu medycznego do szpitala serdecznie dziękujemy.

Starosta  Stanisław L. Ramotowski
Wicestarosta Maria W. Dzienisiewicz
 Sporządziła: Halina E. Kasicka
www.powiat.olecko.pl 

Ostatnia aktualizacja: 10 października 2009 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę