Odnajdziesz siebie w Krainie EGO

 25.03.2009
  W piątek 20 marca 2009 r. w Hotelu Colosseum w Olecku została zorganizowana międzynarodowa konferencja „W EGO odnajdziesz siebie”, której celem było podsumowanie projektu „Wirtualny przewodnik po krainie EGO” i zaprezentowanie jego efektów. Projekt realizowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów, organizacji turystycznych, prasy lokalnej, stowarzyszeń, fundacji, szkół, nadleśnictw oraz przedsiębiorcy prywatni związani z turystyką i usługami okołoturystycznymi z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym z subregionu EGO (Ełk – Gołdap – Olecko). Uczestniczyła w niej także młodzież i osoby zaangażowane w realizację projektu z powiatu ełckiego, gołdapskiego i oleckiego, Guriewska i Ozierska (Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej), Sychowa (Ukraina) i Halmstad (Szwecja). Nie zabrakło również przedstawicieli Władzy Wdrażającej Programy Europejskiej z Warszawy. Konferencję rozpoczęło wykonanie przez młodzież piosenki o Krainie EGO napisanej specjalnie na tą okazję. Maria Dzienisiewicz – Wicestarosta Olecki I Waldemar Snarski – koordynator projektu przywitali zgromadzonych gości.

„Turystyka nie jest jednorodną dziedziną gospodarki, niezbędne jest wielopłaszczyznowe i wielopodmiotowe planowanie oraz realizowanie przedsięwzięć – powiedziała Maria Dzienisiewicz – Mamy nadzieję, że zapoczątkowana przez Starostów Krainy EGO współpraca przyniesie w przyszłości wymierne efekty. Mamy nadzieję, że przygotowane wydawnictwa, mapy turystyczne, tablice informacyjne, infokioski, a przede wszystkim interaktywny portal www.egoturystyka.pl spotkają się z przychylnym przyjęciem przez ludzi branży turystycznej w krainie EGO, ułatwi także turystom wybór miejsca i sposobu wypoczynku”.


Oficjalną część konferencji otworzyli Krzysztof Piłat – Starosta Ełcki, Jarosław Podziewski – Starosta Gołdapski i Stanisław L. Ramotowski – Starosta Olecki. Działania, które odbyły się w ramach „Wirtualnego przewodnika po krainie EGO”, przedstawiła Krystyna Wiszniewska – kierownik projektu. Natomiast Marek Jagodziński z firmy CONCEPT Intermedia z Torunia zapoznał zgromadzonych z funkcjonowaniem interaktywnego portalu turystycznego www.egoturystyka.pl.
W dalszej części spotkania partnerzy zagraniczni projektu z Guriewska, Ozierska i Lwowa zaprezentowali swoje regiony.

Osoby zainteresowane zapraszamy na wersję testową interaktywnego portalu turystycznego www.test.egoturystyka.pl .

Anna Turowska
www.powiat.olecko.plCzekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Stronę odwiedzono razy.

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2009 w@m