Jan Panasewicz - „Zasłużony dla Olecka”

 27.03.2009
 
27 marca 209r.. podczas obrad Rady Miejskiej w Olecku radni przegłosowali uchwałę o nadaniu medalu „Zasłużony dla Olecka” Janowi Panasewiczowi.
Medal „Zasłużony dla Olecka” jest wyrazem wyróżnienia przez Radę za szczególne dokonania na rzecz rozwoju i promocji miasta oraz inicjatywy służące dobru mieszkańców. Nadaje się go osobom fizycznym i prawnym.

Jan Panasewicz promował Olecko wielokrotnie podczas koncertów zespołu „Lady Pank”. W wywiadach, audycjach i występach telewizyjnych podkreślał swoje pochodzenie i identyfikowanie się z Oleckiem. W Olecku odbył się przedpremierowy koncert, na którym zaprezentował swoją solową płytę oraz piosenki. Jedna z nich pt. „ Olecko” nawiązuje do przywiązania wokalisty do naszego miasta.

Z wnioskiem o przyznanie medalu wystąpił Burmistrz Olecka tym samym odpowiadając na sugestie lokalnej prasy.

Jan Panasiewicz jest najbardziej znanym olecczaninem w Polsce. Od 25 lat jest liderem zespołu „Lady Pank” – jednej z najważniejszych grup polskiego rocka.

Dał się poznać jako autor tekstów piosenek do takich utworów jak: „ Młode orły”, „Nie chcę litości”, „Na granicy”, „Znowu pada deszcz”, „Słońcem opętani”, „Heroina” oraz „Do Moniki L”.Ma na swoim koncie ponad 20 płyt oraz dziesiątki przebojów nagranych z zespołem „ Lady Pank”.

Poza „Lady Pank” występował i nagrywał m.in. z Krystyną Prońko, Piotrem Zanderem, Robertem Gawlińskim i Perfektem.

Wokalista posiada również doświadczenie aktorskie. Grał w filmie „Nic” Doroty Kędzierskiej (1998) oraz gościnnie w serialu „39 i pół”.

W 2008 roku wydał swój pierwszy solowy album pt. „Panasewicz”, który odsłania nowe oblicze artysty.

Od 2002r. czyli od roku ustanowienia lokalnego wyróżnienia medale „Zasłużony dla Olecka” otrzymało osiem osób.

[ www.olecko.pl ]

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Stronę odwiedzono razy.

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2009 w@m