Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej

09.03.2009
24 lutego 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Olecku odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”. To już drugie spotkanie robocze związane z tym projektem. Pierwsze odbyło się 12 lutego w Olsztynie. Projekt ten jest jednym z kluczowych przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, a jego łączna wartość to około 8 mln zł.


Celem projektu jest zapewnienie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90% gospodarstw domowych oraz 100% instytucji publicznych i przedsiębiorców w województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie).

 

Podczas spotkania ustalono zakres planowanych działań, harmonogram prac oraz wpływ lokalnych samorządów na kształt projektu. Zaplanowano także rozmieszczenie punktów styku wybudowanej infrastruktury sieciowej na terenie poszczególnych gmin.

Wkład w tworzenie sieci będą miały wszystkie gminy z terenu województwa. Za pomocą szczegółowych ankiet przekazywane będą dane dotyczące stanu infrastruktury sieciowej z danej gminy.
 

 

H. Bogdańska

Na podstawie: www.powiat.olecko.pl

 

Ostatnia aktualizacja: 09 marca 2009 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę