Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w Olecku

 25.05.2009
25 maja (poniedziałek) 2009r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odwiedzi Olecko.
O godz. 13.00 odbędzie się spotkanie ze studentami Wszechnicy Mazurskiej w Olecku, gdzie Lech Kaczyński przeprowadzi wykład pt.” Prawo w człowieku-człowiek w świetle prawa”.
O godz. 14.00 mieszkańcy Olecka na centralny placu w mieście spotkali się z Prezydentem RP.

Prezydent w Olecku zaapelował o udział w wyborach do PE
O udział w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego apelował w poniedziałek do studentów i mieszkańców Olecka (warmińsko-mazurskie) prezydent Lech Kaczyński.
"Pójdźcie na te wybory, o to was proszę. Bo Parlament Europejski jest ważny i coraz ważniejszy" - zwrócił się Lech Kaczyński w wystąpieniu do mieszkańców Olecka.
Powiedział, że wybory 7 czerwca mają znaczenie z dwóch powodów: po pierwsze, bo PE "już jest dość ważny, a będzie jeszcze ważniejszy", a po drugie dają możliwość oceny rządzących.
"A w szczególności relacji między tym, co było zapowiadane, a tym co jest (...) 7 czerwca nie zostawajcie w domach, tak jak ci z państwa, którzy 20 lat temu mieli prawo do głosowania, nie zostali w domach 4 czerwca 1989 roku" - mówił prezydent.
Jak dodał, "to niezostanie w domach przyniosło nam sukces na skalę wolności naszego kraju, a także innych krajów".
Prezydent nawiązał też do obecnej sytuacji w kraju. "Nie możemy pocieszać się tym, że gdzie indziej jest gorzej. Tak, gdzie indziej bywa gorzej niż w Polsce (...) Ale to żaden powód do radości" - stwierdził Lech Kaczyński.
W tym kontekście podkreślił, że kraj powinien być "Rzeczpospolitą solidarną".
"To nie jest kraj tylko dla bogatych, tylko dla tych, którym się udało. To jest Polska dla wszystkich. Polska jest jedna" - mówił prezydent.
Dodał, że z tym hasłem od ponad pół roku odwiedza różne miejsca w Polsce. Apelował, by pamiętać nie tylko o wolności, ale i solidarności, potrzebnej w takich miejscach, jak Olecko. [PAP]

  Nigdy jeszcze nie było takiego wydarzenia w dziejach Olecka.
Na zakończenie spotkania Lech Kaczyński złożył kwiaty pod pomnikiem miejskim wzniesionym w hołdzie „(…) tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w pokoju i wolnej Ojczyźnie (…)”.

25 maja 2009 roku o godzinie 15 Prezydent RP Pan Lech Kaczyński wraz z Sekretarzem Stanu, Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Panem Aleksanderem Szczygło odwiedzili  MAJĄTEK GIZE MARCZAK. Zostali powitani na dziedzińcu przez gospodarzy Państwa Marczak wraz z dziećmi chlebem z prawdziwej mąki razowej ekologicznej. Najmłodsi synowie Mateusz i Mikołaj wyrecytowali wiersz o chlebie.
Celem wizyty było zapoznanie się z gospodarstwem ekoturystycznym, odpoczynek w przepięknej scenerii krajobrazu mazurskiego jak również skosztowanie przysmaków kuchni regionalnej Państwa Marczak. W menu
było: sum wędzony z sałatką z avokado i bagietką czosnkową, babka ziemniaczana z białą kiełbasą, ser własnego wyrobu na cytrynie z konfiturami domowymi itd.
Podczas spaceru po park MAJĄTKU GIŻE MARCZAK Pan Prezydent Lech Kaczyński zasadził uroczyście dąb i podpisał Certyfikat Zasadzenia Dębu.
Odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Powiatów Miast i Gmin "EGO".
Wizycie towarzyszyła liczna grupa dziennikarzy i fotoreporterów.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki

Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2009 w@m