II. Forum Turystyki Ziemi Oleckiej

 19.11.2009
 
II. Forum Turystyki Ziemi Oleckiej „Turystyka – przemysłem lokalnym”
Dnia 19 listopada 2009 r. we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku odbyło się II. Forum Turystyki Ziemi Oleckiej - „Turystyka przemysłem lokalnym” pod honorowym patronatem prof. dr Józefa Krajewskiego - Rektora Wszechnicy Mazurskiej w Olecku. Organizatorami byli Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej i Wszechnica Mazurska w Olecku.
Na Forum licznie przybyli przedstawiciele branży turystycznej i okołoturystycznej oraz jednostek samorządu terytorialnego. Zgromadzeni wysłuchali wystąpień prelegentów,
a wśród nich Jarosława Słomy Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Opowiedział o szansach rozwoju gospodarczego regionu związanych z rozwojem i promocją turystyki na Mazurach. Równie mocno o potrzebie współpracy i tworzenia kompleksowej oferty turystycznej mówił Maik Veit, Redaktor Naczelny gazety internetowej www.urlaubsland-polen.info - Goście zagraniczni oczekują kompletnych ofert, które składają się z noclegu, wyżywienia i oferty spędzenia czasu wolnego. Dopiero taki pakiet pobytowy rozumiany będzie jako produkt turystyczny.
Podczas spotkania omówione zostały dotychczasowe działania Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej. Jednym z tematów było zaprezentowanie idei funkcjonowania wiosek tematycznych na wsi. Wioska tematyczna to pomysł na rozwój polskiej wsi i wiejską przedsiębiorczość. Pomysł, który pozwala zachować unikalny charakter wsi związany z tradycyjnym rolnictwem i dziedzictwem kulturowym.
Jednym z punktów tegorocznego Forum było ogłoszenie konkursu „Na Danie Regionalne z Oleckiego Sera Żółtego”, którego głównym organizatorem jest Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja, w której poruszono tematykę wspólnej promocji oraz nowo podjętych inicjatyw między innymi przez Oleckie Stowarzyszenie Nurkowe "Amfiprion".
W II. Forum Turystyki Ziemi Oleckiej udział wzięło ponad 80 przedstawicieli branży hotelarskiej, gastronomicznej, przedsiębiorców oraz członków jednostek samorządu terytorialnego zarówno z powiatu oleckiego jak i z innych części regionu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w konferencji. [wwww.lot.olecko.pl]

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2009 w@m