Promocja Krainy EGO w Kaliningradzie

 25.04.2009
  W dniach 9-11 kwietnia 2009 r. w Kaliningradzie w Centrum Wystawienniczym „Baltic Expo" odbywały się XII Międzynarodowe Targi „Jantur. Turystyka. Sport. Wypoczynek - 2009". W imprezie wzięło udział ponad 78 wystawców z Rosji, Polski i Litwy. Liczbę zwiedzających szacowano na ok. 3.500 osób. Uczestnicy targów wzięli udział w workshopie, gdzie przedstawiciele mediów mogli porozmawiać o konkretnych ofertach wystawców.
Walory subregionu EGO prezentowali realizatorzy projektu „ Wirtualny przewodnik po krainie EGO". Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Pierwszy dzień targów zakończyło uroczyste spotkanie z przedstawicielami władz Obwodu Kaliningradzkiego i mediów w Konsulacie RP w Kaliningradzie. Konsul - Marek Gołkowski przyjął uczestników targów bardzo uroczyście i serdecznie. Przedstawiciele powiatów EGO przygotowali materiały promocyjne do rozlosowania wśród uczestników spotkania.
Obwód Kaliningradzki ma istotne znaczenie dla rozwoju turystyki polsko-rosyjskiej. Targi w Kaliningradzie potwierdziły jeszcze raz ogromne zainteresowanie naszym regionem i jego produktami ze strony nie tylko mieszkańców Obwodu, ale i centralnych części Rosji. Mamy nadzieję, że promocja walorów turystycznych subregionu EGO poprzez udział w międzynarodowych targach turystycznych z wykorzystaniem wypracowanych produktów projektu - albumu, folderów, map turystycznych, interaktywnego portalu turystycznego, gadżetów przyniesie wymierny efekt. Turystyczne walory subregionu EGO prezentowaliśmy na
wspólnym dużym stoisku zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Organizację Turystyczną.
Targi to nie tylko turystyczna giełda, ale także okazja do degustacji specjałów regionalnych. Prezentowaliśmy wyroby cukiernicze naszej oleckiej mleczarni, miody, grzyby, sery, ciasteczka - produkty z Ełku i Gołdapi. Wśród naszej oferty były także foldery hoteli i gospodarstw agroturystycznych z powiatu oleckiego.
Połączenie działań promocyjnych trzech powiatów: ełckiego, gołdapskiego i oleckiego oraz promocja samej nazwy EGO na międzynarodowych targach znaczy wiele. Mamy wreszcie coś, co wyróżni nas nie tylko w kraju, ale też za granicą - stronę internetową www.egoturystyka.pl. Jest to jedna z najnowocześniej szych stron internetowych w Polsce. Prezentowaliśmy nie tylko nasz subregion, naszą stronę internetową, ale też nasze gminy i indywidualne podmioty z branży turystycznej. Dziewięcioosobowa grupa projektowa była jedną z największych grup na targach. Miasto Łódź reprezentowały 2 osoby, Katowice 2, Kraków 3, Olsztyn 4 osoby. W grupie siła, a zintegrowane EGO - to jest przyszłość!
Potencjał rynku kaliningradzkiego ma znaczenie ponadregionalne, generuje przyjazdy do Polski turystów z całej Federacji Rosyjskiej.
Doświadczenia wyniesione z targów są dobrym kierunkiem działań w stronę promocji EGO. Cieszymy się, że nie tylko nasza praca, ale też same targi są świetną promocją dla naszej rodzinnej ziemi. Dobrze się dzieje, kiedy wreszcie promocja powiatów jest prawdziwie upowszechniana, a wspólne działania w zakresie rozwoju turystyki stały się faktem. Samorządy zdają sobie sprawę, że zintegrowane działania zaowocują w przyszłości dalszą pogłębioną współpracą, a realizacja projektu pobudzi społeczność lokalną do nowych przedsięwzięć.
Zainteresowanych projektem zapraszamy na stronę: www.egoturystyka.pl

Informację opracowała: Krystyna Wiszniewska
Współautor i kierownik projektu „ Wirtualny przewodnik po krainie EGO"

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki Stronę odwiedzono razy.

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2009 w@m