Olecko Miastem Rowerowym – Miastem z przyszłością

21.04.2009

Olecko Miastem Rowerowym – Miastem z przyszłością

Zapraszamy rowerzystów i wszystkich chętnych w sobotę, 25 kwietnia 2009 r. na plac szkolny przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku. W tym dniu odbędzie się akcja znakowania rowerów, konkursy oraz przejazd grupy rowerzystów przez miasto.

Głównymi organizatorami są uczniowie klasy II C z nauczycielką Elżbietą Milewską, Starostwo Powiatowe w Olecku oraz Komenda Powiatowa Policji. Projekt jest realizowany w ramach programu ,,Aktywni z natury. Młodzi ambasadorzy skarbów natury małej ojczyzny”.

Gościem specjalnym wspierającym akcję licealistów będzie Cezary Zamana. Doświadczony kolarz, uczestniczący w ponad 2000 wyścigów rowerowych na całym świecie. W swoim zawodzie odniósł wiele sukcesów, m.in. w 1993 roku wygrał etap w prestiżowym i wysoko punktowanym wyścigu Dauphine Libere we Francji, a w 2003 roku zajął pierwsze miejsce w wyścigu Tour de Pologne.
Przypominamy, że 12 czerwca br. w Ełku rozpocznie się trzydniowy maraton rowerowy „Gwiazda Mazurska”. Do powiatu oleckiego rowerzyści dotrą 14 czerwca. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.mazoviamtb.pl
 

D. Chalecka

www.powiat.olecko.pl

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2009 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę