Premier z wizytą w  Olecku

1.04.2009
Premier Donald Tusk i minister zdrowia Ewa Kopacz odwiedzili Centrum Medyczne „Olmedica” w Olecku. Po obejrzeniu placówki minister zdrowia powiedziała, że ośrodek jest dowodem na to, jak w sposób racjonalny i rzetelny można gospodarować publicznymi pieniędzmi. - Szpital korzysta ze środków publicznych, pacjenci nie płacą za wizyty, zabiegi i są zadowoleni, a niekiedy nawet nie wiedzą, że leczą się w niepublicznym szpitalu. Szpital nie ma długów i na wszystko starcza - podkreśliła.

Premier Donald Tusk zwrócił uwagę, że szpital w Olecku przekształcił się dzięki współpracy personelu i samorządu i co jest bardzo istotne – ta współpraca działa doskonale do dzisiaj. Dzięki temu, że po przekształceniu placówki samorząd nadal chce inwestować swoje środki w rozwój szpitala, został on profesjonalnie wyposażony i spełnia wszelkie oczekiwania pacjentów. Nie ma lepszego gospodarza niż samorząd – podkreślił szef rządu.

Prezes Rady Ministrów zaapelował do wszystkich, by nie przeszkadzać w przekształceniach szpitali, bo to jest jedyna sensowna droga, która umożliwi pacjentom i personelowi medycznemu godnie spełniać swoją rolę. - Pacjenci i personel w takim szpitalu to godne leczenie się i godna praca – zaznaczył.

[http://www.kprm.gov.pl/s.php?id=3181]

Premier zapowiedział pomoc dla przekształcanych szpitali

Premier Donald Tusk oraz minister zdrowia Ewa Kopacz uczestniczyli w I Regionalnej Konferencji "Ratujemy polskie szpitale” w Olecku, województwo warmińsko-mazurskie. Szef polskiego rządu podkreślił, że sukces szpitala w Olecku, który został przekształcony w spółkę i obecnie należy do powiatu powinien być przykładem dla innych samorządów. - Istota naszych propozycji to oddanie w ręce samorządowców, prawdziwych gospodarzy terenu, opieki zdrowotnej - zaznaczył premier.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział również pomoc dla samorządów uczestniczących w programie przekształceń szpitali. Poinformował, że w kwietniu Rada Ministrów podejmie uchwałę dotyczącą wieloletniego programu takiej pomocy. Szef rządu podkreślił, że na pomoc dla samorządów w częściowym oddłużeniu szpitali pieniędzy nie zabraknie. - Właśnie dlatego, że mamy do czynienia ze światowym kryzysem, właśnie dlatego, że w Polsce budujemy solidarną współpracę rządu z samorządami oraz z przedsiębiorcami prywatnymi, właśnie dlatego mamy realną szansę uniknąć najgorszych skutków tego kryzysu - dodał premier.

Szef rządu zwrócił uwagę na znaczącą rolę środków pozyskiwanych z Unii Europejskiej w reformowaniu służby zdrowia.

 

[http://www.kprm.gov.pl/s.php?id=3182]


www.wspolczesna.pl

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2009 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę