Podsumowanie projektu „KRAINA MEGO DZIECIŃSTWA”

 3.12.2008
 
Podsumowanie projektu „KRAINA MEGO DZIECIŃSTWA”

W niedzielę, 29 listopada 2009 r., w Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinkach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Kraina mego dzieciństwa”. Realizacja projektu była dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VI" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej.

Celem projektu było przywrócenie więzi lokalnych i poczucia zakorzenienia mieszkańców wsi Szczecinki, Dąbrowskie, Pieńki, Krupin i Raczki Wielkie poprzez wspólne działania edukacyjne związane z poznaniem lokalnej historii, kultury, tradycji i sztuki. Uczestnikami było 95 mieszkańców parafii, w tym najaktywniejszymi uczestnikami były dzieci i młodzież.

W ramach projektu zorganizowaliśmy integracyjne spotkania z historykiem i starszymi ludźmi oraz wyjazd edukacyjny po najpiękniejszych zakątkach Polski północno-wschodniej. Przeprowadziliśmy warsztaty fotograficzno-informatyczne i tradycji kulinarnej. W Oleckim Stowarzyszeniu Aktywnych "Zamek" odbył się wykład skierowany do dzieci i młodzieży na temat historii regionu połączony ze zwiedzaniem Muzeum Historyczno-Regionalnego. Na integracyjnej wystawie zaprezentowaliśmy bogatą dokumentację fotograficzną, prezentację z realizacji projektu, a także wręczyliśmy nagrody w konkursie fotograficznym.

„Projekt, który zrealizowaliśmy odwoływał się do dziedzictwa przeszłości – mówi Ks. Dariusz Smoleński, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Św. Stanisława Bpa i Męczennika w Szczecinkach – który jest zaklęty w budynkach i miejscach, ale też tego, który noszą w sobie ludzie. Najcenniejsze w tym działaniu było to, że zdobyta wiedza stała się, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, ważnym doświadczeniem, a poznanie historii życia innych mieszkańców parafii oraz tradycji regionu pozwoliła na lepsze poznanie Krainy ich Dzieciństwa”.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji projektu Panu Zbigniewowi Mieruńskiemu – Prezesowi Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Markowi Góryńskiemu i Oleckiemu Stowarzyszeniu Aktywnych „Zamek”, Lucynie Goik ze Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, Józefowi Kunickiemu, Starostwu Powiatowemu w Olecku, Wacławowi Sapieha i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinkach oraz wszystkim sponsorom.
 [ H.Bogdańska www.szczecinki.kurja.elk.pl ]

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

J.Kunicki

Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia 2009 w@m