Gwiazda Mazurska 2009

 14.06.2009
  Gwiazda Mazurska była trzydniowym maratonem rowerowym rozgrywanym w jednym z najciekawszych krajobrazowo regionów Polski. Pierwszy dzień - na trasie pierwszego 55 km etapu wzdłuż 14 jezior, na dystansie giga 85 km wzdłuż 22 jezior. Pamięć po tym maratonie zarejestruje wyjątkowe piękno tego rejonu, a zmęczenie zostanie wymazane. Uwieńczeniem tego dnia był koncert w pobliżu mety - "Gwiazda na Gwieździe" - zagra De Mono. Jest to jedyna etapówka z dystansem hobby.
Drugi dzień to Prostki. Jest to miejscowość znajdująca się 16 km od Ełku. Słynie ze wschodniej gościnności i szczególnej atmosfery. Pobyt w niej szybko nas zregeneruje - mimo zmęczenia wcześniejszym etapem. Ostatnie kilometry to trudny odcinek specjalnie przygotowany dla naszego maratonu. Wąskie asfaltowe ścieżki w środku lasu pozostawią w pamięci prawdziwą przyjemności z jazdy na rowerze. Na zakończenie o godzinie 20.00 wieczorek Gwiazdy Mazurskiej przy ognisku z muzyką - na Mazurach najlepiej odpoczywa się aktywnie.

W finałowy dzień dojechaliśmy autobusami 40 km na północ do Kowal Oleckich. Cały etap z Ziemi Oleckiej do Ełku to prawdziwe Mazury Garbate, które pokalały prawdziwy ząb Gwiazdy Mazurskiej. Różnica wzniesień, mazurskie bruki, pejzaże jezior rynnowych i upragniona meta na plaży w Ełku - to wszystko sprawi, że zapamiętaliśmy piękne Mazury na bardzo długo i będziemy chcieli tu wracać. Zmaganiom naszym na trasie cały czas towarzyszył deszcz.


Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2009 w@m