Hala widowiskowo-sportowa z pływalnią w Olecku!

 5.06.2009
  02 czerwca 2009r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zakończył ocenę strategiczną wniosków złożonych do Regionalnego Programu Operacyjnego. Nasz projekt pt.:”Centrum sportowo-rekreacyjno-kulturalne –hala widowiskowo sportowa z pływalnią w Olecku „ otrzyma dofinansowanie w wysokości 16 829 088,56 zł. To dobra wiadomość. Co prawda ubiegaliśmy się o kwotę 22 073 830,75 zł ale sukces i tak jest ogromny. Nadal będziemy aktywnie poszukiwać kolejnych źródeł dofinansowania tej inwestycji do progu obwarowanego prawem. W związku z tym,że inwestycja objęta jest pomocą publiczną to jej dofinansowanie nie może przekroczyć 50%.

Wartość inwestycji to 46 130 895,88 zł z czego koszty kwalifikowane w projekcie wyniosły 44 147 661,52 zł.

Ostateczna kwota zadania znana będzie po rozstrzygnięciu przetargu. W 2012 roku inwestycja powinna zastać zakończona.

W tym miejscu warto nadmienić,że otrzymaliśmy już dotację z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013 na zadanie związane z infrastrukturą sportową, obejmujące przebudowę stadionu miejskiego i boiska treningowego.

W ramach zadania w 2010 r. powstaną m.in.:
- bieżnia sześciotorowa oraz dwa dodatkowe tory na 100 m,
- urządzenia do dyscyplin lekkoatletycznych z wyposażeniem, tj.: skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rozbieg do rzutu oszczepem, odcinek bieżni do biegu z przeszkodami,
- nawierzchnia z trawy syntetycznej na boisku treningowym,
- budynek spikera i budynek magazynowy,
- odwodnienie terenu, przyłącza wodociągowe i instalacje nawodnienia boiska,
- elementy małej architektury, w tym: ogrodzenie stadionu, ogrodzenie płyty boiska, ławki żelbetowe z siedziskami,
- droga dojazdowa z parkingiem.

Po zakończeniu budowy hali i pływalni zaplecze sportowe Olecka będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. Liczymy na to,że nie tylko olecczanie docenią możliwości jakie daje taki kompleks.

Lepiej niż liczby i powierzchnie zaplecza sportowego pokażą poniższe wizualizacje Centrum.

www.olecko.pl 


Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2009 w@m