Bezpieczna prędkość

20.10.2008

 
Z analizy zdarzeń drogowych zaistniałych w miesiącu sierpniu i na początku września 2008 roku wynika, że na terenie powiatu oleckiego doszło do znacznego pogorszenia stanu bezpieczeństwa na drogach. W wyniku tych zdarzeń 4 osoby poniosły śmierć na miejscu a 23 osoby zostały ranne.

Główną przyczyną wypadków było przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu podjęto działania kontrolne przy udziale sil wsparcia z KWP w Olsztynie i jednostek ościennych. W dniach 16-19 października 2008r przeprowadzono wzmożone działania kontrolne „Bezpieczna Prędkość" prowadzone na terenie powiatu oleckiego. W działaniach poza funkcjonariuszami ruchu drogowego z KPP Olecko uczestniczyli policjanci z KWP w Olsztynie oraz KPP Giżycko i KPP Ełk. W trakcie realizacji zadań wykorzystano sprzęt do pomiaru prędkości oraz stanu trzeźwości i zawartości narkotyków oraz fotoradar. Policjanci podczas realizacji działań „Prędkość" stosowali kaskadowy pomiar prędkości. Ogółem podczas działań skontrolowano 88 pojazdów nałożono 69 mandatów karnych, a fotoradar zarejestrował 56 wykroczeń.

Sprawca kradzieży zatrzymany
Oleccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży piły spalinowej.

Do kradzieży doszło w nocy 9 października w Olecku w rejonie dworca PKP. Grzegorz W., 22 letni mieszkaniec Olecka, podszedł do siedzącego na ławce Zdzisława Z., kory wracał z pracy i usiadł, aby chwilę odpocząć. Sprawca ukradł mu piłę o wartości 1000 złotych i uciekł. Policjanci odnaleźli skradzioną pilarkę, która wróciła do właściciela. Grzegorz W. przyznał się do kradzieży. Był już wcześniej notowany za podobne czyny. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat
 

 

[Tygodnik Olecki]
mł. asp. Tomasz Jegliński

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2008 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę