Koncert Szkoły Sztuki z Guriewska i Orkiestry Kameralnej Szkoły Muzycznej w Olecku

 5.05.2008
 
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego J. Paderewskiego w Olecku od 2005r. blisko współpracuje z Dziecięcą Szkołą Sztuki w Guriewsku. Współpraca rozpoczęła się od gościnnego występu reprezentantów Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Guriewska w koncercie towarzyszącym X Makroregionalnym przesłuchaniom Klas Instrumentów Dętych, które odbywały się w naszym mieście.
6 kwietnia 2008r. Państwowa Szkoła Muzyczna zorganizowała koncert w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, w którym wystąpili uczniowie obu zaprzyjaźnionych placówek.
Dziecięcą Szkołę Sztuki w Guriewsku reprezentował:
- Dziecięcy Zespół Taneczny „PREMIERA”, który zaprezentował bardzo profesjonalne wykonanie tańców: Gospodyni, Szczęściarz, Kot Matwiej oraz taniec kozacki, meksykański i hiszpański.

- Zespół akordeonowy i instrumentów dętych „KAMERTON” przepięknie zagrał włoską pieśń „O sole mio”, Panoramę Brazylii, Berlin Irving Alexander’s Bend Ragtime, Demis Roussos „Na zawsze” i melodię z filmu Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze „Cygan”.
- Zespół ludowy „Kwiaty Rosji” w ludowych strojach wykonał 10 pieśni ludowych m.in. Polską Narodową pieśń „Dobry dzionek”, Wcześniutko, Poduszeczka, ukraińską pieśń narodową „Gdzie moja Marusia”, Hej sokoły.
Państwową Szkołę Muzyczna w Olecku reprezentowała Szkolna Orkiestra Kameralna pod dyrekcją T. Gawrońskiego, która pięknie wykonała utwory Vivaldiego, utwór „Oblivion” Astor Piazzolla oraz zaprezentowała „Taniec słowiański” Antoniego Dwořaka.
Koncert zakończono wręczeniem podziękowań i kwiatów oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Halina Bogdańska Starostwo Powiatowe w Olecku
www.powiat.olecko.pl


 

 


Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Ostatnia aktualizacja: 08 maja 2008 w@m