Powiatowe Eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego 2008

 1.05.2008
 
W dniu 28 kwietnia 2008 r. w Oleckim Centrum Kształcenia Kierowców odbyły się Powiatowe Eliminacje Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Motoryzacyjnego 2008. Organizatorzy na szczeblu powiatowym to: Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Olecku, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, Komenda Powiatowa Policji w Olecku, „OLMEDICA” Sp. z o. o. w Olecku, Oleckie Centrum Kształcenia Kierowców.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W Powiatowych Eliminacjach Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego wzięły udział 3-osobowe drużyny z:
? Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół Technicznych w Olecku, opiekun drużyny – Dariusz Nalewajko,
? Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku, opiekun – Wojciech Pilichowski,
? Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, opiekun –Tadeusz Gogacz.

Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, zadania praktyczne polegające na sprawdzeniu umiejętności Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze udzielenia pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, zadania praktyczne polegające na sprawdzeniu umiejętności udzielenia pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Największą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zdobyła drużyna z ZSLiZ w składzie: Michał Dunaj, Kamil Kozłowski, Piotr Grabek. Będą oni reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich, które odbędą się 27 maja 2008 r.

Dziękujemy opiekunom oraz młodzieży za zainteresowanie turniejem i wzięcie w nim udziału, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu wyższym.

Szczególne podziękowania składamy Jerzemu Miliszewskiemu za udostępnienie bazy dydaktycznej Oleckiego Centrum Kształcenia Kierowców oraz Komisji Sędziowskiej – Tomaszowi Milewskiemu, Mirosławowi Stachurskiemu, Tomaszowi Dziokan oraz Jolancie Daniłowicz – za profesjonalne przeprowadzenie turnieju.Anna Turowska www.powiat.olecko.pl


 


Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Ostatnia aktualizacja: 01 maja 2008 w@m