Zmiany na drogach

17.07.2008  
Zmiana organizacji ruchu na ul. Środkowej w Olecku

Z dniem 22.07.2008 r. przewidziane jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na ulicy Środkowej w Olecku.
Zasadnicza zmiana polega na zastosowaniu ruchu jednokierunkowego z wjazdem od strony ulicy Kolejowej.
Po lewej stronie ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się - z wyłączeniem zatok postojowych. Nadal będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wjazdu samochodów ciężarowych.

Waldemar Adam Mnich
Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu
 

 

 Najbliższe remonty dróg powiatowych

Wakacje to dla Powiatowego Zarządu Dróg w Olecku czas wytężonej pracy. Obecnie nadzoruje prace remontowe drogi na odcinku 1200 m ze Szczecinek w kierunku Raczki Małe. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Powiatu Oleckiego, Gminy Olecko oraz Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Zakończenie remontu zaplanowano na koniec lipca br. Ponadto ruszyły prace związane z przebudową chodnika na ul. Środkowej, która ma zakończyć się w lipcu. Fundusze na ten cel przeznaczył Powiat Olecki i Gmina Olecko.
- 7 lipca – mówi Dariusz Kozłowski, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg - nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na budowę dwóch zatok autobusowych w Lenartach. Poza tym kończymy przygotowywać dokumentację konkursową, więc niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę chodnika w miejscowości Nory.
Na początku lipca zostały złożone wnioski do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na dwie inwestycje: przebudowa i modernizacje ulic powiatowych - Grunwaldzka, Kościuszki, Plac Zamkowy, Zamkowa, Mazurska, Syrokomli, Norwida i Dąbrowskiej oraz przebudowa drogi na odcinku Kukowo-Zatyki-Kijewo.

[ Halina Bogdańska www.powiat.olecko.pl]

 

Ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2008 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę