XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10.01.2007

 Już po raz XV gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku - podobnie, jak w ubiegłym - zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę zasad udzielania pierwszej pomocy.
Do udziału w tegorocznym Finale zgłosiło się ok. 1,5 tys. sztabów z całej Polski oraz 32 z zagranicy (m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Meksyku oraz w Iraku - baza polskich wojsk w Diwanii). Pieniądze zbierać będzie ponad 120 tys. wolontariuszy.
Finał, jak co roku, jest transmitowany przez II Program TVP. Telewizja zarezerwowała około 8 godzin w ciągu 7 wejść antenowych podczas całego dnia (między godz. 10 a 22.30). W studiu telewizyjnym działa także telefoniczny system wpłacania pieniędzy za pomocą kart kredytowych, co pozwoli zwłaszcza Polakom z zagranicy, bez żadnych komplikacji uczestniczyć w Orkiestrze.
Główny koncert odbędzie się w Warszawie na Placu Defilad, pod Pałacem Kultury i Nauki. Rozpocznie się on o godzinie 14. i potrwa do późnych godzin wieczornych. Zagrają m.in. Leszcze, Kasia Rodowicz, Sex Bomba, Zbigniew Hołdys, Mieczysław Szcześniak, Stan Borys z grupą Imię Jego 44.

Od godziny 19. rozpocznie się "Godzina Jurka Owsiaka" - będzie to blok przygotowany i prowadzony przez Jurka, na którego zakończenie o godzinie 20. odbędzie się happening pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili ludzie w całej Polsce wyślą w stronę nieba - Dobre Anioły, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.


 

 

 

 

 

 

Głównym organizatorem XV Finału WOŚP jest: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”

Współorganizatorzy:
* Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku
* Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku
* Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku

Sponsorzy:
* Restauracja „Astra”
* Hurtownia „Arnold” Arnolda Hościłło
* Hurtownia „GOS” Sławomira Gorlo
* Szkoła Języków Obcych „Perfekt”
* Piekarnia „Nova”
* Masarnia Adama Kamińskiego
* Pizzeria „Prive”

Program Finału 14 stycznia 2007r. w Olecku
10:00 – halowy turniej piłki nożnej (Hala sportowa Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, ul. Gołdapska)
13:00 – projekcja filmu „Roboty” (kino Mazur)
14:30 – „Przystanek Woodstok” – projekcja filmu (kino Mazur)
17:00 – koncert kwartetu klarnetowego, trio klarnetowego pod kierunkiem Weroniki Kordowskiej oraz soliści z Państwowej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Olecku: Magda Kozłowska, Marysia Kowalewska, Magda Olszewska, Renata
Raczyło, Krzysztof Rzepecki, Ewelina Szeszko, Marta Ulikowska (sala widowiskowa ROK „MG”):
17:30 – spektakl teatralny „Portret rodzinny” zespołu teatralnego „6i pół” prowadzonego przez Renatę Dunaj (ROK „MG”) (sala
widowiskowa ROK „MG”):
19:00 – wielka licytacja, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców
20:00 – Światełko do Nieba (plac Wolności)

Wolontariusze
Filip Iwanicki, Edyta Morusiewicz, Izabela Kowalewska, Agnieszka Kardasz, Natalia Maj, Aleksandra Dąbrowska, Marta Ulikowska, Magdalena Walulik, Łukasz Adamajt, Natalia Szweda, Ewa Gabruś, Olga Ulikowska, Urszula Korąkiewicz, Estera Mroczkowska, Maciej Skindzier, Katarzna Skindzier, Krzysztof Czuper, Anna Tomaszewska, Anna Stogłów.
Wolontariuszom pomagała korporacja taksówkowa TAXI.

Zebrano: 6 644,97 PLN
 

Dodaj komentarz do artykułu

 

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2007 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę