Bezpłatny internet

 20.07.2007

Mieszkańcy Olecka oraz przyjezdni mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu tzw. „hot spot”. Aktualnie jest możliwe połączenie w odległości ok.100-200 m od budynku urzędu miejskiego w zależności od kierunku i konfiguracji terenu. Aby skorzystać z internetu, trzeba mieć komputer (notebook) wyposażony w kartę WiFi. Jeżeli eksperyment się sprawdzi, być może powstanie więcej takich punktów.  Na podstawie: www.olecko.pl

Hotspot (ang. hot spot - "gorący punkt") to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi).

Hotspoty są instalowane najczęściej w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych. Umożliwiają one posiadaczom komputerów przenośnych laptopów i palmtopów wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową standardu 802.11 podłączenie się i dostęp do Internetu. Usługa czasami jest bezpłatna lub też płatność następuje za pomocą karty kredytowej lub zakupienia odpowiedniej zdrapki. Czasami też gdy dostęp jest bezpłatny ograniczony bywa zakres dostępnych usług na przykład tylko do strony WWW instytucji udostępniającej hotspot.
Podstawowym elementem hotspotu jest AP (ang. Access Point) - Punkt Dostępowy. Jest to urządzenie, dokonujące transmisji sygnału analogowego na sygnał radiowy w pasmie ISM umożliwiając w ten sposób świadczenie określonych przez administratora usług np. dostęp do zasobów sieci, udostępnianie połączenia internetowego. Niezabezpieczone otwarte sieci służą jako hotspoty cieszące się również coraz większą popularnością w Polsce.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotspot

 

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2007 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę