II Powiatowe Święto Mleka

 5.07.2007

W Giżach w gminie Świętajno w ubiegłą sobotę Stowarzyszenie Agroturystyczne „Mazurska Kraina” zorganizowało już po raz drugi piknik „II Powiatowe Święto Mleka”.
Program imprezy był niezwykle bogaty. Odbył się turniej piłkarski, rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Mleko”, konkurs na najlepszy produkt mleczny powiatu oleckiego.

Niezwykłe emocje towarzyszyły konkursowi w piciu mleka na czas. Konkurs ten wygrał olecczanin.


Nie obyło się bez działań kulturalnych. Z programem teatralnym wystąpiły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej z Giż. Swoje umiejętności pokazali strażacy. Był pokaz nakładania dojek i dojenia krowy. Widzowie zobaczyli również jak ubija się masło.
Imprezę zakończyła biesiada, na której goście bawili się do białego rana.
Patronat nad imprezą objął Starosta Olecki dr Stanisław Ramotowski, który również zaszczycił imprezę swoją obecnością.


W uroczystości udział wzięli: Wicestarosta Maria W. Dzienisiewicz, Wójt Gminy Świętajna Janina Trus, Wójt Kowali Oleckich Helena Żukowska, dyrektor oleckiego oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego Zdzisław Kamiński oraz Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Anna Łuczko-Staszków.

Współorganizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Olecko, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza Biuro Powiatowe w Olecku, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku, Urząd Miejski w Olecku, Urząd Gminy w Wieliczkach, Urząd Gminy w Kowalach Oleckich, Urząd Gminy w Świętajnie, Koło Giżowskich Bab, Świetlica Socjoterapeutyczna w Giżach oraz Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt w Olecku.
Stoiska zorganizowały następujące firmy: Agrocentrum – wytwórnia pasz z Kętrzyna, Stacja Hodowli i Unasienniania Zwierząt Sp. z o.o. z Bydgoszczy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Olecka, PROVIMI – Rolimpex S.A. (Central Soya), DSV Polska – hodowca i producent materiałów siewnych, Agro Centrum – Wytwórnia Pasz Kałęczyn, Druid z Czarnkowa Bik oraz firma Agro-Trade z Poznania specjalizująca się w zwalczaniu gryzoni.

Więcej fotografii: Stowarzyszenie Agroturystyczne "Mazurska Kraina” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w ,,II Powiatowym Świecie Mleka" 13-14 lipca 2007r. - Giże 2007” 

 

M.Borawski Tygodnik Olecki

 

 

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca 2007 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę