Oleckie mosty dostaną imiona!

01.04.2007

 Jak dowiadujemy się ze źródeł dobrze poinformowanych, radni miejscy na najbliżej sesji (wyjątkowo przesuniętej na niedzielę handlową przed świętami) zajmą się nazewnictwem mostów w Olecku.


 

Po burzliwych obradach komisji przy drzwiach zamkniętych postanowiono nadać nazwy od razu czterem mostom. Każdy z nich będzie nosił imię jednego z oleckich burmistrzów - począwszy od roku 1990.

 

W pierwotnym zamyśle mosty miały być nazwane nazwiskami kolejnych burmistrzów, ale przeważyła opcja użycia tylko imion. I tak, będziemy mieli: most Wojciecha, most Wiesława, most Andrzeja i most Wacława. Zapewne sprawy nazewnictwa ciągnęłyby się jeszcze - długo, ale na szybkie rozstrzygnięcie naciskali urzędnicy z ewidencji ludności, dlatego że już za kilka miesięcy kończy się przewidziany traktatem unijnym okres przejściowy na brak wpisu o miejscu przebywania bezdomnych, a przecież wielu z nich mieszka właśnie pod mostem.

Już od najbliższej niedzieli każdy bezdomny zamieszkujący pod którymś z mostów będzie miał przypisane konkretne miejsce pobytu. Nietrudno się domyśleć, że większość będzie chciała mieszkać pod mostem Wacława, bo ta nazwa - przez podobieństwo do stolicy Czech - brzmi bardzo europejsko.
Niesprawdzone źródła podają, że zadowolenie wyraził także biskup ełcki, bo jak wiadomo, święty Wojciech jest jednym z patronów naszej diecezji.
(brom)


TO 13 (482) z 1 kwietnia 2007r.
 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2007 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę