IX Mazurskie Spotkania z Folklorem Olecko

19.08.2006

 IX edycja międzynarodowego festiwalu Mazurskie Spotkania z Folklorem, którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Spotkania realizowane są w ramach projektu Akademia Kultury Tradycji i Współczesności Olecko - „AKTIWO” przy pomocy środków Unii Europejskiej pod patronatem Euroregionu Niemen.

 

Zobacz więcej fotografii:
http://www.przystanek.pl

 

Przez 4 dni oleckiej publiczności zespoły folklorystyczne i kapele z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń i radości  odbyła się konferencja metodyczną pt. „Metodyka nauczania tańców ludowych w dziecięcych i młodzieżowych zespołach tanecznych”, prowadzona przez specjalistę z polskiej sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).
W dniu 15 sierpnia w koncercie finałowym odbył się m.in. pokaz polskiego tańca narodowego – „Polonez” w wykonaniu zespołów występujących podczas Spotkań, Teatr Tańca Współczesnego WPS z Warszawy oraz pokazy fajerwerków i tancerzy ognia kończących Festiwal.
Dyrektor artystyczny Mazurskich Spotkań z Folklorem Bożena Gałązka

 

 

Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2006 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę