Tragedia w centrum targowym w Katowicach

01.02.2006

 Polska pogrążyła się w żałobie. Wiemy już, że katowicka katastrofa budowlana pozbawiła życia co najmniej 62 osoby. Ile wyniesie ostateczna liczba ofiar? Akcja ratunkowa została zakończona. Nie ma już szans na odnalezienie żywych ludzi.

Najpierw psy, potem buldożery Przeszukanie gruzów zawalonej hali przez psy szkolone do wykrywania zwłok oraz przygotowanie projektu bezpiecznej rozbiórki pozostałości budynku - to priorytety działania służb, pracujących na miejscu tragedii.
Ziobro: w hali były zaniedbania W katowickiej hali targowej doszło do poważnych zaniedbań w zakresie przestrzegania podstawowych reguł ochrony znajdujących się tam osób - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prokuratura potwierdza 62 ofiary Prokuratura potwierdziła dotąd śmierć 62 osób - ofiar katastrofy w katowickiej hali targowej. Na policyjnej liście zaginionych znalazło się dotychczas 5 osób.
 

Zobacz więcej zdjęć

 

 

 

Po tragedii rząd zmieni prawo Rząd będzie pracował nad ustawami o ratownictwie medycznym oraz o sytuacjach kryzysowych łącznie, tak by były one kompatybilne - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz.

67 ofiara katowickiej tragedii W szpitalu w Tychach zmarł w poniedziałek mężczyzna, ranny w sobotniej katastrofie budowlanej w Katowicach - poinformował rzecznik wojewody śląskiego, Krzysztof Mejer.

Tragedia w centrum targowym w Katowicach 67 ofiar śmiertelnych to prawdopodobny bilans sobotniej katastrofy budowlanej w Katowicach - poinformował dowodzący akcją ratunkową komendant wojewódzkiej śląskiej straży pożarnej Janusz Skulich.
Polaczek: śnieg mógł być przyczyną tragedii
Ze wstępnych oględzin miejsca tragedii, do jakiej doszło w Katowicach, wydaje się, że na dachu hali targowej zalegało więcej śniegu niż dopuszczają polskie normy bezpieczeństwa - powiedział minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek.

Prezydent ogłosił żałobę narodową Prezydent RP Lech Kaczyński, podczas konferencji prasowej, która odbywa się w związku z tragicznymi wydarzeniami w Katowicach, ogłosił trzydniową żałobę narodową.

Pogrzeb ofiar na koszt państwa Ofiary katastrofy budowlanej w katowickim centrum targowym zostaną pochowane na koszt państwa; stosowne dyspozycje zostaną wydane wojewodom - poinformował rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz.

Katowicki dramat w oczach mediów Tragedia w Katowicach jest najważniejszą informacją w polskich mediach. Większość stacji telewizyjnych i radiowych zmieniła swoje ramówki, zrezygnowała z reklam i na bieżąco informuje o przebiegu akcji ratowniczej.

Słowacy i Czesi zginęli w katowickiej hali Dwóch Słowaków zaginęło podczas zawalenia się dachu hali targowej w Katowicach - poinformowało słowackie MSZ. Według agencji CTK, w katowickiej katastrofie zaginęło także trzech Czechów.

Świat składa kondolencje Papież Benedykt XVI, prezydenci, premierzy i ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów wyrażają Polsce głębokie współczucie w związku z tragedią, do której doszło w sobotę w Katowicach.
 

[WPROST, PAP]

 

Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2006 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę