Wybory samorządowe 2006

15.11.2006

 Spokojne wybory
Niedzielne wybory samorządowe można ocenić jako jedne z najspokojniejszych – ocenił wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Jan Kacprzak. Doszło do kilku incydentów, ale nie miały one wpływu na głosowanie.
Według Kacprzaka, w trakcie wyborów doszło do incydentów, jakie na ogół zdarzają się podczas głosowań. Chodzi np. o próby zrywania plakatów, rozlepianie nowych, próby rozrzucania ulotek, roznoszenie ich do skrzynek pocztowych, pojawianie się samochodów oklejonych reklamami wyborczymi. Wiceszef PKW zaznaczył, że policja reagowała na przypadki naruszania porządku i łamania ciszy wyborczej – większość sprawców takich zdarzeń została zatrzymana. Na podstawie: TVP

 

Bardzo dziękuję wszystkim Mieszkańcom miasta i gminy Olecko za oddanie głosów na moją kandydaturę i obdarzenie zaufaniem na kolejną kadencję. Z wyrazami szacunku - Wacław Olszewski

Komitet Wyborczy Wyborców MALA OJCZYZNA OLECKO składa serdeczne podziękowania mieszkańcom gminy Olecko i powiatu oleckiego. Za udział w wyborach samorządowych i udzielone poparcie.
Pełnomocnik Komitetu Wyborczego - Maria Dzienisiewicz

Chciałbym wyrazić, przenajpiękniej jak potrafię, wszystkim swoim wyborcom z całego serca podziękowanie. Marek Gałązka

Serdeczne podziękowania wyborcom za obywatelską postawę i udział w wyborach, za to, że obdarzyli mnie swoim zaufaniem. Odradza się siła i znacznie PSL w kraju, odradza się siła wspólnoty, która sprawia, że ludziom w kraju żyje się lepiej. Edward Jan Adamczyk
 

 

 

 

 

 

Wyniki wyborów samorządowych 2006

Wybory samorządowe za nami. 12 listopada wybraliśmy radnych gminy, powiatu, sejmiku województwa oraz burmistrza Olecka. Wyniki wyborów znajdziecie na tej stronie.

Olecczanie wybrali burmistrza
Olecczanie wybrali gospodarza miasta już w pierwszej turze. Na Wacława Olszewskiego głos oddało 76,01% spośród głosujących. Warto nadmienić, że cztery lata temu również wygrał wybory bezpośrednie ale w drugiej turze.
Wacław Olszewski piastuje urząd burmistrza Olecka już osiem lat. Mieszkańcy naszej gminy przyznali mu mandat zaufania na kolejne cztery.
Frekwencja wyborcza w Olecku (...)
www.malaojczyzna.olecko.pl

Edward Jan Adamczyk z Olecka został wybrany na Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego pierwszej i drugiej kadencji tj. od 1999r. – Wiceprzewodniczący Sejmiku.
www.adamczyk.mazury.pl

Podsumowanie wyborów do Rady Miejskiej
Na terenie gminy Olecko uprawnionych do głosowania było 17 006 osób.

Wybory samorządowe 2006 (wyniki w okręgach według list wyborczych do Rady Miejskiej)

Wyniki wyborów do Rady Powiatu w Olecku
Skład nowej rady.

Wybory do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego

Informacja PKW wybory burmistrza w Olecku

Informacje PKW o wyborach w Olecku

Informacja PKW o frekwencji w Olecku

Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2006 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę