Wręczenie nagród konkursu plastycznego “Babcine opowieści”

28.01.2005

  Ferie zimowe w ROK “MG”
Minione ferie należały do udanych, zarówno dla organizatorów, jak i dla odbiorców. W zaplanowanych zajęciach plastycznych, teatralnych i muzycznych brały udział dzieci z oleckich szkół i przedszkoli. Z zajęć skorzystały również dzieci ze świetlicy w Siejniku oraz “Nasz Dom”, zaś nauczyciele ze szkół gminnych i powiatowych mogli doskonalić swoje i tak już wysokie kwalifikacje zawodowe z dziedziny teatru poprzez uczestnictwo w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez dyrektora Teatru im. Węgrzyna p. Piotra Kowalewskiego.
Przedszkolaki i dzieci z młodszych klas podstawówek codziennie rysowały, malowały i – co najważniejsze – przygotowywały własnoręcznie stroje do pokazu mody papierowej.
Jednocześnie trwały zajęcia taneczne, muzyczne i teatralne przygotowujące pod kątem przyszłych prezentacji scenicznych do imprez organizowanych przez ROK “MG”. 
W drugim tygodniu ferii dodatkową atrakcją, która mile zaskoczyła dzieci (i nie tylko!) był wcześniej nie zaplanowany kulig. Pojechali rozkoszować się urokami zimy do miejscowości Zajdy. Ognisko, kiełbaski, gorąca herbata, przejażdżka saniami oraz jazda “na oklep” – to atrakcje, które zdarzają się nie często.
Dzieci brały udział w zajęciach teatralnych wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy w czasie ferii na deskach scenicznych przygotowywali nowy program artystyczny do kolejnego występu. Program ten będzie zaprezentowany w dorocznym koncercie integracyjnym “Wiosenne Pejzaże”. 
W piątek kolejne niespodzianki – pokaz mody papierowej na scenie ROK “MG” zaprezentowały dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych. Prezentowano suknie karnawałowe w stylu retro i współczesne. Do kompletu torebki i buty wykonane z bibuły, kartonu i świecących ozdób. Były też różne dodatki, a modelki z fantazyjnym wdziękiem prezentowały swoje kreacje. Najmłodsza z nich liczyła zaledwie trzy i pół roku!

 

 Więcej zdjęć:www.przystanek.pl  

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród konkursu plastycznego “Babcine opowieści”. Potem taniec, konkursy i poczęstunek.
Tegoroczne ferie dobiegły końca. Jak wam się podobały? – z tym pytaniem zwracam się do uczestniczek zajęć:
• Agnieszka Atałap, lat 9: – Było fajnie – rysowałam, projektowałam i wykonywałam stroje, ale najfajniej było być modelką.
• Magda Skindzier, lat 5: – Kulig!!! A najbardziej konie i dyskoteka dla dzieci.
• Gabrysia Murawska, lat 5: Kulig i pokaz mody. Jak dorosnę, będę modelką!
• Julia Zamojska: – Robiłam stroje, malowałam, troszkę tańczyłam. Najfajniejsze było kolorowanie. Jak byłam modelką, było bardzo fajnie!

Wyniki konkursu twórczości plastycznej dzieci i młodzieży pt. “Babcine opowieści”, zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate”.

Kategoria wiekowa – 4-5 lat:
1. Aleksandra Mrozowska
2. Magdalena Dąbrowska
3. Kamila Kułakowska

Kategoria wiekowa – sześciolatki:
1. Gabriela Bańkowska
2. Dawid Erpszt
3. Magdalena Galicka.
Wyróżnienia:
• Mateusz Zakrzewski
• Joanna Erpszt
• Maja Terlecka
• Kinga Jankowska

Kategoria wiekowa – 8-9 lat:
1. Marta Jachimowicz
2. Agata Atałap
3. Elwira Muciłowicz
Wyróżnienie:
• Elżbieta Roszkowska
• Paula Best
• Barbara Kowalewska

Kategoria wiekowa – 10-13 lat:
1. Magdalena Klewicka
2. Joanna Ardziejewska

Kategoria wiekowa – 14-16 lat:
1. Grzegorz Grzęda
2. Szymon Dąbrowski
3. Ewelina Świerzbin
Wyróżnienia:
Monika Łazarska
Klaudia Sowulewska

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate” Współpraca: Tygodnik Olecki

Sponsorzy: Kwiaciarnia “Irys” H. Bielenica “Art.-Styl” Grzegorz Burba Księgarnia p. Zofia Siemaszko Bar “Koala”

Patronat medialny “Głos Olecka” 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 07 lutego 2005 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę