Podaruj Emilowi nadzieję!

5.01.2005

 Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum w Kowalach Oleckich przeprowadził w dniach 6-10 grudnia 2004 roku akcję, mającą na celu zebranie jak największych środków finansowych na leczenie chorego na mukowiscydozę Emila Przekopa, dwuletniego mieszkańca Kowali Oleckich.

Mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną, która objawia się nieodwracalnymi zmianami w płucach człowieka. Poziom i długość życia małego Emila uzależniony jest więc od efektywnego leczenia i dobrej woli wielu ludzi, albowiem walka z tą chorobą wymaga wielkich nakładów finansowych. Od samego początku zaangażowanie młodzieży gimnazjalnej w powodzenie całej akcji było bardzo duże. Emil stał się dla wszystkich bardzo bliski, jakby był członkiem rodziny lub co najmniej szkolnym kolegą. Nikogo nie trzeba było gonić do pracy, której naprawdę było wiele. Uczniowie przychodzili z różnymi propozycjami i pomysłami. Pytali, w czym jeszcze trzeba pomóc, co mogą zrobić. Od 6 do 8 grudnia młodzież zbierała pieniądze do puszek. W dniach 9 i 10 grudnia na terenie gimnazjum odbyła się loteria fantowa. Cieszyła się ona olbrzymim zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pracowników szkoły, a to dzięki atrakcyjnym fantom podarowanym nam przez hojnych sponsorów. 

 

 

Naszą akcję wsparli: sklep Impuls z Olecka państwa Teresy i Mirosława Popko, pani Maria Poszwa również z Olecka, właścicielki kwiaciarni Narcyz oraz Zarząd Delphii Yachts również z Olecka. Ofiarodawcami byli też mieszkańcy Kowali Oleckich: sklep państwa Wiesławy i Józefa Muzyk, sklep Lewiatan pana Jana Wasilewskiego. O atrakcyjne fanty zadbali także nauczyciele gimnazjum: pani Teresa Gryncewicz, pani Elżbieta Przekop, pani Ewa Naruszewicz, pani Beata Kozic, pan Janusz Fiertek oraz pan Andrzej Szcześniak. Naszą akcję wsparli ponadto pani Lucyna Kosobudzka z Drozdowa oraz księża: Marceli Ogar z Szarejk i Stanisław Włodarczyk z Kowali Oleckich razem ze swoimi wiernymi. Dziękujemy też za pieniążki uzbierane przez uczniów klasy VI b ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich. Wszystkim ofiarodawcom, dużym i małym, bardzo serdecznie dziękujemy. Naszym darczyńcom w ramach podziękowania przekazaliśmy pamiątkowe Dyplomy Uznania za Dar Serca. 
Biorąc udział w tej akcji gimnazjaliści pokazali, że potrafią bardzo wiele. Trzeba tylko z młodzieżą współpracować. Tak ogromnego zapału i zaangażowania można tylko pozazdrościć. Wszyscy ci, którzy chcieli być z nami w tych dniach, mogą czuć się moralnymi zwycięzcami. Ale największym zwycięzcą jest EMIL!!! Jako koordynator tej akcji DZIĘKUJE BARDZO WSZYSTKIM za każdy grosz wrzucony do puszki, kupiony los, zrozumienie, poparcie, ogromne zaangażowanie i entuzjazm! 
Finał całej akcji miał miejsce 20 grudnia 2004 w Publicznym Gimnazjum w Kowalach Oleckich, tuż przed Wigilią świat Bożego Narodzenia. Na podsumowanie akcji zaprosiliśmy rodziców wraz z Emilem, aby uroczyście przekazać im uzbieraną kwotę. To był nasz prezent na święta dla Emila i jego rodziców. Przy okazji chłopiec otrzymał dużą maskotkę-przytulankę. 

Na prośbę rodziców Emila uzbierana przez gimnazjalistów z Kowali Oleckich kwota w wysokości 2005,85zł (słownie: dwa tysiące pięć złote i osiemdziesiąt pięć groszy) została przelana na specjalnie powstałe konto. Dla chcących pomóc małemu Emilowi przypominamy numer konta: 
BPH PBK S.A. I/O KRAKÓW nr 11106000760000330000176998 
DLA EMILKA PRZEKOPA

Z serdecznymi podziękowaniami: 
mgr Beata Kozic 
opiekun Samorządu Uczniowskiego
przy Publicznego Gimnazjum 
w Kowalach Oleckich

Ostatnia aktualizacja: 05 stycznia 2005 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę