„Kawa czy herbata” w Olecku 25 maja 

17.05.2005

Burmistrz Wacław Olszewski oraz wiceburmistrz Henryk Trznadel spotkali się 11 maja z przedstawicielami zarządu TVP na temat organizacji w Olecku programu telewizyjnego „Kawa czy herbata”.
„Kawa czy herbata” w Olecku 25 maja o szóstej rano rusza program opisujący nasze miasto. Ustalono już szczegółowy scenariusz. 
W programie zostaną pokazane nasze największe firmy: Delphia Yacht`s, Prawda, Ortus-Lenarty oraz Wszechnica Mazurska. Wystąpi Pan Ryszard Demby, który będzie opowiadał o historii miasta oraz przedstawi swoje książki. Przerywnikami będą piosenki Marka Gałązki. 
Ważną częścią programu będzie tzw. stolik samorządowy, do którego Burmistrz zaprosił Starostę oraz wójtów wszystkich gmin powiatu. 
Andrzej Kamiński będzie mówił na temat Turnieju Tenisowego Kobiet, który właśnie wtedy będzie się rozpoczynał. Robert Leszczyński opowiadał będzie o imprezach muzycznych organizowanych w Olecku, a szczególnie o najbliższym Przystanku. 
Warsztaty Terapii Zajęciowej pod kierownictwem Maryli Dzienisiewicz zorganizują pokaz robienia i gotowania pierogów. Podczas trwania audycji będą smażone ryby różnych gatunków: sieja, okoń, sielawa, szczupak. 
Jarosław Kret bezpośrednio z Olecka nada prognozę pogody dla naszego miasta i Mazur.
Program prowadzić będzie Małgorzata Wyszyńska, Jerzy Kisielewski i Marcin Zimoch.
Główne studio mieścić się będzie na Plaży Miejskiej, obok Skoczni. 
Tak więc realizację programu będzie można oglądać bezpośrednio z alejek okalających plażę. Redaktor Małgorzata Wyszyńska kilkakrotnie podejdzie do widzów z różnego rodzaju pytaniami; na przykład – co Olecko ma do zaoferowania turystom. 

Będzie też przedstawiony przegląd prasy regionalnej. Ustalono również termin drugiego programu „Kawa czy herbata”. Odbędzie się on w piątek 29 lipca podczas trwania Przystanku Olecko. W lato czas nadawania audycji zmienia się. Audycja rozpocznie się o szóstej trzydzieści i będzie trwać pierwsza część do ósmej trzydzieści. Drugie wejście będzie po południu, a następne zaraz po Teleekspresie.
Wtedy też zostaną przedstawione wszystkie te osoby i atrakcje miasta, których nie udało się pokazać w majowej edycji programu. 
Podczas lipcowej edycji programu Burmistrz Wacław Olszewski pragnie zorganizować spotkanie merów zaprzyjaźnionych z Oleckiem miast. Zostaną więc zaproszone władze samorządowe z Wiłakwiszek (Litwa), Wilna (Litwa), Szczuczyna (Białoruś), Gusiewa (Rosja), Marly (Francja) oraz dr H. Mateé (Niemcy). Czynione są starania aby na tym spotkaniu była obecna Danuta Hübner i profesor Bronisław Geremek. D. Hübner wstępnie wyraziła zgodę na wystąpienie w tym programie. Jeżeli jej przyjazd dojdzie do skutku to wystąpienie minister będzie dotyczyło polityki regionalnej Unii. 
Mam nadzieję, że te ambitne plany zostaną zrealizowane, czego Burmistrzowi i naszemu miastu życzę.

Bogusław Marek Borawski 

 

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2005 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę