Po 10-iu latach przerwy powraca połączenie kolejowe z Oleckiem

11.02.2005

  Starosta Olecki i Burmistrz Olecka zapraszają na pierwszy wjazd szynobusu z Ełku do Olecka w dniu 17.02.2005r. o godz. 13.30. 

W uroczystości powitania szynobusu wezmą udział przedstawiciele samorządu wojewódzkiego z Panem Marszałkiem na czele i przedstawiciele przewozów regionalnych PKP.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tego środka komunikacji wszystkich mieszkańców i naszych gości.

Burmistrz Olecka Wacław Olszewski 
Starosta Olecki Stanisław Ramotowski

Pierwszy wjazd szynobusu z Ełku do Olecka 17.02.2005r.

Przedruk artykułu z Gazety Współczesnej, 16.02.2005 r.

Zobacz filmy ze strony WWW Klub Miłośników Kolei Olsztyn

 

Decyzję o zakupie szynobusu i uruchomieniu połączenia osobowego po wielu latach na trasie z Ełku do Olecka i z powrotem podjął Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 
Samorząd powiatowy od dawna zabiegał o uruchomieniu osobowej linii kolejowej Ełk-Olecko-Suwałki. Nie doszło jednak do zawarcia porozumienia między samorządem Warmii i Mazur oraz Podlasia. 
Przedsięwzięcie jest dofinansowywane z budżetu wojewody warminsko-mazurskiego. Wielkie zasługi w przywróceniu połączenia kolejowego z Ełkiem poniósł sekretarz starostwa powiatowego Edward Adamczyk, który jest jednocześnie szefem sejmiku naszego województwa.
Zabiegi oleckiego samorządu wspierał także olecki Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł PIS z Olsztyna Aleksander Szczygło.
We czwartek olecczanie powitają na dworcu PKP marszałka województwa Andrzeja Ryńskiego oraz dyrekcję Regionalnych Przewozów PKP w Olsztynie. W powitaniu gości z Olsztyna wezmą udział samorządowcy gminni i powiatowi. Uroczystość uświetni miejska orkiestra dęta.

Od piątku 18 bm. zaś zaczną kursować regularnie połączenia osobowe z Ełku do Olecka i z powrotem. Pociąg będzie jechał zaledwie pół godziny, a bilet PKP ma być tańszy od biletu PKS.
Po próbnym okresie częstotliwość kursowania zwiększy się do czterech razy. Pociągiem tym nie wysiadając będzie można dojechać do Olsztyna. 
Od 18.02.2005r. pociąg ten będzie kursował regularnie (codziennie) w relacji Ełk-Olecko-Ełk.

Rozkład jazdy szynobusu

 

 

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2005 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę