Sezon żeglarski 2005 rozpoczęty

01.06.2005

Z tygodniowym opóźnieniem z powodu zimnej wiosny dnia 22 maja oleccy żeglarze uroczyście rozpoczęli żeglowanie w sezonie 2005.
Przy maszcie flagowym odbyła się uroczysta zbiórka członków oleckiego Klubu Wodnego i UKS 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku oraz sympatyków żeglarstwa.
Zebranych powitał wicekomandor Leszek Kaszuba. Szczególnie witał przybyłych Waldemara Bojara – honorowego członka Klubu, który związał się z żeglarstwem w Olecku w latach czterdziestych ubiegłego wieku i ponad 50 lat był aktywnym członkiem i działaczem żeglarstwa. To on wspólnie z mecenasem Józefem Bućwińskim reaktywował Klub po przemianach 1989 r., kiedy to w Olecku przez kilka lat nie było żeglarstwa. Klub żeglarski tworzył się ponownie w latach 1994-95, mieszcząc się we wspólnych pomieszczeniach z LOK Suwałki nad jez. Oleckie Wielkie.
W dniu 24.04.2005r. Walne Zgromadzenie wybrało nowy zarząd Klubu. Jego komandorem jest jachtowy sternik morski Grzegorz Chiliński, wicekomandorem sternik jachtowy Leszek Kaszuba, skarbnikiem sternik jachtowy Bolesław Słomkowski a skarbnikiem żeglarz jachtowy Piotr Jasiński.

 

 

Członkiem Zarządu jest Maciej Wróblewski.
Do podniesienia bandery zostali wyróżnieni Robert Lewkowski, Bartosz Buniewicz, Artur Kozakiewicz – młoda załoga klasy “Omega”.
O godz. 11.45 sędzia zawodów Ryszard Jurkiewicz dał sygnał startowy i do regat ruszyło 5 załóg “Omeg” i 10 “Optymistów”. Przy wietrze 2-30B, temperaturze powietrza 200C i w słońcu rozegrano wyścigi na omegach w systemie przesiadkowym.
W klasie “Omega” pierwsze miejsce zajęła załoga: Bolesław Słomkowski, Waldemar Byczkowski, Paweł Gałkowski. Na II miejcu sklasyfikowano załogę: Andrzej Knociński, Kazimierz Blaut, na III: Marcin Kaszuba, Paweł Barwiński, Emil Fiertek oraz załogę: Cezary Pojawa i Marcin Dobek.
W klasie “Optymist” walczono o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Pierwsze miejsce zdobył Robert Wasilewski, 2. Mateusz Nalewajko, 3. Damian Zaniewski, 4. Adam Blaut, 5. Maciej Skowroński.
Dzięki wspaniałej pogodzie i sprawnej organizacji otwarcie sezonu żeglarskiego 2005 było bardzo udane.

Bolesław Słomkowski

 

Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2005 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę