Dożynki 2004


 

J. Kunicki

 19 września 2004 r. (niedziela) br. na centralnym placu Olecka odbyły się międzygminne dożynki. W tym dniu centrum miasta zapełnił się m.in. wystawami płodów rolnych, przetwórstwa rolno-spożywczego, rękodzieła ludowego i kuchni regionalnej. Były również występy zespołów ludowych i rozrywkowych. Najmłodszym przygotowano szereg niespodzianek, w  tym gry i zabawy sportowe.
Przed południem na stadionie miejskim  - kilka drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych walczyło o cenne nagrody. W międzyczasie nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek - o godz. 11, na Placu Wolności, burmistrz Olecka podzielił się z mieszkańcami świątecznym chlebem. 
Ważnym punktem uroczystości była uroczysta Msza Św. w kościele p.w. N.M.P. Królowej Polski w intencji rolników i strażaków koncelebrowana przez ks. bp Jerzego Mazura. W godzinach popołudniowych kolorowy korowód dożynkowy przejechał na Plac Wolności gdzie odbył się konkurs wieńców i uroczystość wręczenia 22 osobom odznak „Zasłużony dla rolnictwa”.
Zmęczeni zabawą i głodni uczestnicy dożynek mogli zregenerować siły. Komenda Hufca ZHP z Olecka przyrządziła na swojej kuchni polowej pyszną grochówkę. Co prawda zupa była bezpłatna ale harcerze otrzymali na wsparcie ich działalności symboliczne datki.
Kibiców sportowych po południu zaprosił na stadion miejski. Mecz piłki nożnej „Czarni” Olecko-„Błękitni” Pasym odbył się o godz. 15. 

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę