Poorkiestrowe echa I o jeden dzień dłużej!

16.01.2004

 W tym roku szefem całego zamieszania został Romek Karsztun. Dwoił się on i troił. Całość imprezy i jej jakość spoczęła na jego barkach. Ponad pięćdziesięciu wolontariuszy wzięło skarbonki i poszło w miasto. Sztab pracujący w holu kina przez okres od ósmej rano do dwudziestej pierwszej trzydzieści cały czas czuwał nad akcją. Oddelegowani przez komendę policji dwaj policjanci patrolowali miasto. Co pewien czas pojawiali się w sztabie z pytaniami czy aby coś nie stało się w rejonie, gdzie akurat ich nie było. Społecznie pracowali również dwaj ochroniarze z firmy “Stekop”. 

Sztab, jak wspomniałem, mieścił się w holu kina. Najważniejszym jego zadaniem była koordynacja zbiórki pieniędzy oraz ich liczenie. Co tu dużo mówić! W Olecku zebrano (stan na godz. 21.00) 9062,67 złotych. W tym: z licytacji – 469,41 zł oraz z koncertu – 239,52. Bilon zagraniczny (510 euro, około 20 dolarów, dolar kanadyjski oraz funty brytyjskie) wysłano do banku w celu wyceny. Były wśród zebranych pieniędzy również takie, których nie sposób było odczytać – prawdopodobnie pieniądze kuwejckie. Wrzucano też złotą i srebrną biżuterię, która zostanie przekazana do Fundacji. 
Oto lista wolontariuszy, którzy zebrali najwięcej pieniędzy:
– Katarzyna Skindzier (674,23 zł)
– Patrycja Wróblewska (571,88)
– Agnieszka Dźwilewska (501,12)
– Katarzyna Kamińska (409,04)
– Urszula Trofimiuk (402,48)
– Piotr Misiewicz (395,73)
– Bartosz Chiliński (309,56)

Wieczór wielkoorkiestrowy rozpoczął się otwarciem wystawy rysunków Marty Obrębalskiej i Grzegorza Kulasiewicza w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa. (Recenzja w tym samym nr “Tygodnik Olecki”). Jeszcze nigdy na wernisażu nie było tylu młodych ludzi. Później rozpoczął się koncert w sali widowiskowej. Trwał on do godziny 20.00, a wtedy wszyscy widzowie przenieśli się za kino, by obejrzeć pokaz sztucznych ogni.
Koncert rozpoczął się występem klubu tańca sportowego “Promenada” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Później widzowie obejrzeli pokaz tańca break dance, który przedstawili tancerze zgrupowani przy domu kultury. Kabaret “Krzyk ciszy” zaprezentował trzy skecze oraz filmy reżyserowane przez Romana Karsztuna. Na zakończenie wieczoru wystąpili Marek Gałązka (który przyjechał prosto z koncertu w Suwałkach) ze Zbyszkiem Terepko. Marek przedstawił najnowsze swoje piosenki przygotowywane na nową płytę. Następnie wystąpiła rodzina Waraksów: Kasia, Zyga oraz ich syn Antek. Oni również przyjechali prosto z koncertu w Miłkach. Waraksowie przedstawili najnowszy swój repertuar. W tym dwie piosenki premierowe. Wieczór balladowy zakończył Andrzej Garczarek. Ciepłym głosem śpiewając o urokach mazurskich zim rozognił olecką publiczność, ukołysał i uspokoił. To jest siła i magia sceny!
A potem były sztuczne ognie i aukcja. Wspaniała zabawa. Zlicytowano wszystko. Co do najdrobniejszego przedmiotu. Ponadto zlicytowano 1 (słownie: jeden grosz) za 5 złotych, wieszaki, na których wisiały koszulki, jeden za 3 złote, drugi za 5. Wiesław Bołtryk kupił rysunek aniołka za 5 złotych. Wspaniałą zabawę prowadził tak jak całą orkiestrę Roman Karsztun. 
Podziękowania należą się tym, którzy skrzętnie przez cały dzień pomagali liczyć pieniądze. A byli to: Bogumiła Chracewicz, Wojciech Tatarczuk, Maryla Dzienisiewicz, Ula Sawicka, Ola Dąbrowska, Kinga Pojawa, Kornelia Sobuń, Ania Pietraszewska, Ula Kruszniewska, Patrycja Wróblewska, Agnieszka Trofimiuk i Marek Borawski.

Szef Sztabu WOŚP chciałby podziękować wszystkim Dobrym Aniołom, bez których praca Sztabu byłaby smutniejsza i cięższa. Wśród nich należy wyróżnić: Firmę “Majster” Marka Pietraszewskiego, Piekarnię Jana Staniszewskiego, Hurtownię Wędlin Arnolda Hościłło, Restaurację “Krystjan” Jana Pęcaka, masarnię Adama Kamińskiego, sklep “Dom”, Klub “U Potęgowej”, sklep Lewiatan, ochronę z firmy “Stekop”.

 


W dniu 13.01.2004 r. przekazaliśmy Oddziałowi Dziecięcemu Szpitala w Olecku, na ręce pani ordynator Magdaleny Skowrońskiej, wylicytowaną podczas XII finału antyramę z koszulką WOŚP podpisaną przez Jurka Owsiaka. Pani ordynator dziękując w imieniu dzieci potwierdziła, że praca zostanie umieszczona w widocznym miejscu na oddziale dziecięcym.
Aktualnie potwierdzona zebrana kwota w Olecku to 9.182,63 zł, którą przekazano przelwem za pośrednictwem PKO BP S.A. Olecko na konto WOŚP (podziękowania dla Pań kasjerek!!).
Roman Karsztun 
– Sztab WOŚP w Olecku

“Tygodnik Olecki” nr 3 (317) z 21 stycznia 2004 r.

 

Więcej zdjęć z WOŚP w Olecku

Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę