Co się dzieje w Olecku?

06.08.2004

 Schronisko dla zwierząt
Na spotkaniu w Starostwie 12 lipca wójtowie wszystkich powiatowych gmin, starosta i burmistrz przeprowadzili wstępne rozmowy intencyjne mające na celu powołanie wspólnego schroniska dla zwierząt, głównie psów. Bardzo prawdopodobne, że zostanie ono zlokalizowane w Kuczach. Miejscowość ta leży na terenie gminy Kowale Oleckie. 
Przeprowadzone zostały już wstępne rozmowy z Agencją Nieruchomości Rolnych oraz z obecnym dzierżawcą Zakładem Rolnym w Lenartach. Zakład jest gotowy odstąpić od dzierżawy, a Agencja zgodziła się przekazać teren pod zbudowanie schroniska gminie. (m)


Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna
zostanie przeniesiona do budynku po szkole nr 3 na ulicy Kopernika. 

Dół budynku zajmie biblioteka dla dorosłych, górę zajmie biblioteka dziecięca. 
Warsztaty Terapii zajęciowej otrzymają również pomieszczenia w tym budynku, na piętrze. W związku z tym istnieje możliwość zwiększenia ilości uczestników zajęć do 40 osób. 
W roku bieżącym będzie przeprowadzony remont wewnątrz budynku, a w 2005 elewacja i jego ogrodzenie. Zostanie również zagospodarowane podwórko. (M)


Parkuj poprawnie
Coraz gorzej oleccy kierowcy parkują samochody. Nie chodzi nawet o to, że notorycznie zatrzymywane są samochody na przystanku autobusowym obok „Biedronki”. Po prostu bywa tak, że parkujący samochód wykorzystuje czasami aż trzy miejsca parkingowe. Notorycznie stawiane są samochody na podjazdach do prywatnych posesji, samochody transportowe zatrzymują się blokując zaparkowane samochody nawet wtedy, gdy po drugiej stronie ulicy są puste miejsca. 
Kierowcy notorycznie nie stosują kierunkowskazów. W okolicznych miastach policja zwraca na takie wybryki uwagę. U nas, zdaje się, że można robić wszystko. 
Kierowco, pamiętaj, że wymalowana na jezdni koperta jest znakiem drogowym poziomym i przejechanie takiej linii ciągłej może grozić mandatem. (m)

 

 

 

 

 

 

„Leżący Policjant”
Czy Olecko będzie miało garby nie pozwalające na rozwinięcie dużej szybkości? Burmistrz planuje, że pierwsze takie garby pojawią się przed SP nr 4 oraz budynkiem sądu na Siejniku. Do tej pory dwa takie garby istnieją na Osiedlu Siejnik. Położenie garbów, na przykład przed skrzyżowaniami Placu Wolności z wychodzącymi zeń ulicami, leżą w gestii powiatu. Również takich „leżących policjantów” można byłoby ustawić przed wszystkimi oleckimi szkołami, czyli na ulicach: Kolejowej, Kościuszki, Gołdapskiej. Reszta szkół leży w miejscach, gdzie niepotrzebne są tego typu inwestycje. 


Boisko Szkoły Podstawowej nr 3
Pełną parą idą prace przy budowie boiska SP nr 3. Zostało wyremontowane ogrodzenie oraz ukończono drogę dojazdową od ulicy Kolejowej na zaplecze szkolne. Zrealizowano również budowę parkingów. (M)


Zapomniana ulica
Gdy rozpoczęto remont starego szpitala zamknięto dla ruchu ulicę Leśną. Teraz na mapach miasta jest ona zaznaczana jako nieprzejezdna. Czas najwyższy aby powiat wreszcie przypomniał o jej istnieniu i przywrócił ją dla miejskiego ruchu. Rozwiązałoby to w dość radykalny sposób poruszania się po skomplikowanej strukturze ulic tzw. dzielnicy kompozytorów. (B)


Kryta trybuna
Rozpoczęła się procedura przetargowa na wykonanie krytych trybun na stadionie miejskim. 6 sierpnia zostaną otwarte koperty z ofertami. W skład inwestycji wchodzi także remont półrotundy kamiennej w parku MOSiR. Prace muszą zostać ukończone do 15 listopada roku bieżącego. Pośpiechu wymaga system rozliczenia inwestycji, którego termin jest przewidziany na grudzień. Pieniądze na inwestycję pochodzą bowiem z wygranego przez gminę projektu w ramach Kontraktu dla województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto otrzymała 988 tysięcy złotych. Jest to 75% wartości całej inwestycji. (M)


„TO” nr 30 (344) z dnia 28 lipca 2004 r.

Ostatnia aktualizacja: 06 sierpnia 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę