VII Mazurskie Spotkania z Folklorem 13–15 sierpnia 2004 r.

05.08.2004

 Po raz siódmy spotykamy się na Mazurach ze znajomymi z poprzednich lat, zapraszając do grona miłośników folkloru nowych przyjaciół z różnych części kraju i Europy. 

Zobacz zdjęcia www.przystanek.pl
Mazurskie Spotkania z Folklorem wrosły na dobre w sierpniową scenerię Olecka i mocno się w niej zakorzeniły .
Siódemka to liczba należąca do szczęśliwych. Tegoroczna edycja zapowiada się więc również tak ciekawie jak poprzednie.
Już od piątku 13 sierpnia zapraszamy na Plac Wolności, gdzie wystąpią zespoły z Białorusi, Niemiec, Rosji, Węgier i Polski.
Zapraszamy do wspólnej zabawy codziennie od godziny 18:00.

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku “Mazury Garbate” informuje, że w dniach 13-15 od godz. 19:00 Plac Wolności będzie zapełniał się tancerzami i muzykami zespołów folklorystycznych z wielu krajów.
Celem imprezy jest prezentacja i popularyzacja bogatego folkloru naszego kraju oraz możliwość poznawania kultury innych narodów. Jest to święto folkloru na Mazurach. Odbiorcami są mieszkańcy Olecka i goście odwiedzający nasz region. 
W tegorocznej edycji 7. Mazurskich Spotkań z Folklorem zobaczymy zespoły polskie prezentujące folklor rodzimy. 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy też stowarzyszenie folklorystyczne z Niemiec z miejscowości Umstadt k/Frankfurtu nad Menem z programem tanecznym i małym muzeum-skansenem, w którym zaprezentowane będą stare narzędzia i przedmioty rolnicze oraz instrumenty muzyczne. Z gości zagranicznych usłyszymy również kapelę z Węgier, której muzyka wypełni wieczór w dniu 14 sierpnia. Niewątpliwie ciekawym wydarzeniem będzie prezentacja zespołu Nagual z Białorusi, który gościł na tegorocznej Fieście Borealis i zdobył ogromną sympatię publiczności. 
Podpisanie umowy partnerskiej z Gusiewem spowodowało, że będziemy również gościli zespół taneczny “Plastika” z tego miasta.
Mazurskie Spotkania z Folklorem to również Spotkania przyjaciół. Jednymi z nich są członkowie zespołu Promni, którzy są z nami już od piątej edycji festiwalu. Atmosfera Spotkań, atrakcje turystyczne sprawiają, że wracają co rok by być z nami. Nie zawiodą również i tym razem. Podobnie ponownie na naszej scenie gościć będziemy zespół Kresowianki z Domu Polskiego ze Szczuczyna. Zespoły 
Mazurskie Spotkania z folklorem to również platforma prezentacji naszych regionalnych zespołów. W tym roku wystąpią: Prząśniczki, Oleckie Echo.

Kontakt:
Bożena Gałązka, tel. 0-693-999-741
Zbigniew Darda, tel. 0-606-346-268

www.przystanek.pl 

Ostatnia aktualizacja: 14 sierpnia 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę