Pole namiotowe

19.10.2004


Burmistrz chce w planie budżetu na 2005 ująć realizację zadania pt. “Pole namiotowe pomiędzy stadionem a Skocznią i plażą miejską”. Jednocześnie nie będzie uwzględnione w projekcie pole namiotowe na Szyjce. 


W chwili obecnej ani w mieście ani w jego okolicach nie ma pola namiotowego z prawdziwego zdarzenia. 
Teren przeznaczony na pole w chwili obecnej jest silnie zakrzaczony. Planowane jest pozostawienie tam wszystkich rosnących drzew. Zostanie nawieziona tam ziemia, która wyrówna teren oraz zapewni natychmiastowe wchłanianie wody deszczowej. Teren ten już w chwili obecnej jest zaopatrzony w tzw. media. Jest prąd, woda i kanalizacja. Całość wymaga zamontowania oświetlenia, zbudowania szaletu oraz ujęcia wody. Teren pola namiotowego zostanie ogrodzony. 
Całość inwestycji zostanie umieszczona dokładnie pomiędzy hipodromem, a Wiewiórczą Ścieżką i będzie przylegać bezpośrednio do budynków Skoczni oraz terenów plaży miejskiej.

 

Atrakcyjność usytuowania tego pola polegać będzie na tym, że znajdować się będzie ono w mieście, ale jednocześnie w otoczeniu drzew i w bezpośredniej bliskości plaży i terenów przeznaczonych pod rekreację. 

Około 100 metrów turyści będą mieli do najbliższej restauracji, kawiarni czy jadłodajni. 
Zostanie również zlikwidowana droga wokół stadionu, a na jej miejsce zostanie zbudowany trawnik. Komunikacja do hotelu “Maraton” zostanie zorganizowana w oparciu o starą trasę kolei wąskotorowej pod wiaduktem. Na nim biegnie piesza ścieżka ze stadionu na Pomnik. 
Z boku hotelu, obok Dzikiej Plaży, zostaną zbudowane parkingi dla m.in. użytkowników pola namiotowego.


 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę