Współpraca transgraniczna

06.10.2004

W poniedziałek, tj. 04. października br. Burmistrz Olecka –Wacław Olszewski podpisał deklarację współpracy z Algirdasem Bagusinskasem , Merem Vilkaviskis dotyczącą współdziałania przy projekcie o wymiarze transgranicznym.

Podpisanie tego dokumentu było konieczne do tego, aby złożyć wniosek o dofinansowanie zadania „ Budowa ulicy C.K.Norwida w Olecku z infrastrukturą towarzyszącą”.Do 28 października br. wniosek musi zostać złożony w biurze „Euroregionu Niemen”.
Warto dodać, że umowę o współpracy z Vilkaviskis podpisaliśmy 31 maja 1996r. Miasta Olecko i Vilkaviskis zobowiązały się wówczas do rozwijania przyjaznych stosunków i stałych wymian, które miały przyczynić się do zacieśnienia więzi przyjaźni pomiędzy narodami. Współpraca miast miała na celu popieranie i promowanie wymiany kulturalnej, sportowej, naukowej, technicznej i zawodowej poprzez wymianę doświadczeń i współdziałanie. 

 

Obecne władze Vilkaviskis deklarują wolę współpracy przy nawiązywaniu kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami na wielu płaszczyznach, m.in. gospodarki, kultury, sportu. Wszystko wskazuje na to, że za tydzień Starostwo Powiatowe w Olecku podpisze swoją pierwszą umowę o współpracy zagranicznej właśnie z Vilkaviskis.

 Alicja Mieszuk rzecznik prasowy UM w Olecku tel. (087) 520 19 50 www.olecko.pl 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 06 października 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę