Bezinteresowna pomoc

05.10.2004

 Dziś, tj. 6 października br. Burmistrz Olecka, Wacław Olszewski wręczył pani Ingeborg Heckendorf z Niemiec symboliczne podziękowanie za jej bezinteresowną, długoletnią pomoc dla ludzi będących w potrzebie z Olecka i okolic.

Od kilkunastu lat pani Ingeborg Heckendorf z Niemiec przyjeżdża do Polski z darami rzeczowymi, które rozdziela wśród potrzebujących rodzin z Olecka i okolic. Ta niezwykle aktywna, 

 

siedemdziesięciosześcioletnia kobieta 2-3 razy do roku społecznie organizuje wśród Niemców zbiórkę dla ludzi ubogich z Polski. Warto dodać, że jest rdzenną Niemką i nic jej nie wiąże z naszymi terenami a o zorganizowaniu pomocy zadecydowała jej wizyta w tej części naszego kraju przed wielu laty. Swoje apele o pomoc wysłała nawet do niemieckich polityków jednak najwięcej darów otrzymuje od tzw. „przeciętnych Niemców”, którzy w przeciwieństwie do polityków, odpowiadają na jej prośby. 
Obecny przyjazd z pomocą charytatywną jest jej 35 wizytą w Polsce. Deklaruje, że będzie pomagać potrzebującym tak długo jak zdrowie jej pozwoli.

 Alicja Mieszuk rzecznik prasowy UM w Olecku tel. (087) 520 19 50 www.olecko.pl 

Ostatnia aktualizacja: 06 października 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę