Zakończył się ósmy przegląd wokalny „Gratka dla nastolatka”

19.02.2004  
Ponad trzydziestu młodych wykonawców, zaprezentowało swoje umiejętności wokalne na deskach Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate”. „Gratka dla nastolatka” cieszyła się, jak zwykle, ogromnym zainteresowaniem olecczan. 

Sala widowiskowa domu kultury była wypełniona po brzegi. W kategorii klas I-IV zwyciężyła Olga Grzęda, ze Szkoły Podstawowej w Gąskach. Marta Dziubińska zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas V- VI i I kl. gimnazjum. Najlepszą wokalistką, reprezentującą klasy gimnazjalne i średnie, okazała się Katarzyna Dziedziach, z Zespołu Szkół Technicznych.
- Jestem bardzo zadowolona - opowiada Katarzyna Dziedziach z Olecka. – Wystartowałam w tym roku już po raz trzeci i zajęłam pierwsze miejsce. Nie spodziewałam się tego sukcesu.
- Poziom prezentacji był wysoki, a finałowe występy cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności - stwierdza Radosław Skrodzki, pomysłodawca imprezy.
Jury brało pod uwagę m.in. czystość wykonania, skalę głosu, czy potencjał sceniczny młodych artystów. Zdaniem członków komisji, niektórzy uczestnicy lepiej wypadli podczas eliminacji, aniżeli w finale. Ogólny poziom przeglądu był niższy, niż w roku poprzednim.
Nie zabrakło tez słów krytyki, pod adresem organizatorów.
- Szkoda, że zostały wydzielone tak dziwne kategorie wiekowe – komentowali w kuluarach rozgoryczeni werdyktem rodzice. – Nie rozumiemy, jak można wrzucać do jednego worka gimnazjalistów i licealistów. Przecież między nimi istnieje duża różnica w rozwoju emocjonalnym i poziomie warsztatu wokalnego.
organizatorów z ROK w Olecku.
- To dobra, pozytywna impreza, z roku na rok robiona coraz ciekawiej i z większym profesjonalizmem – komentowali opiekunowie dzieci, uczestniczących w przeglądzie.
- Na szczęście nie denerwowałam się - komentuje występy sceniczne córki Iwona Kaszkiel z Kukówka, matka dziesięcioletniej Sylwii.- Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej imprezie.
- Nie miałem problemu z zaśpiewaniem piosenki – opowiada, oczekujący na werdykt, Michał Nowikowski z Wieliczek. – Trema zżerała mnie bardziej w czasie eliminacji.

 

 

 


Za kulisami, w oczekiwaniu na werdykt.


Pojawiały się również słowa aprobaty dla poczynań 
Podobnie sądzi Magda Jakimowicz z Cimoch. 
- Eliminacje były stresujące- dodaje Magda. - Dzisiaj jest już zupełnie spokojnie. 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, statuetki przeglądu i nagrody rzeczowe. Czas, potrzebny jury na podjęcie decyzji, umiliły występy dzieci ze Studia Piosenki przy Zespole Placówek Pracy Pozaszkolnej w Suwałkach.
Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, organizatorzy planują przeniesienie terminu imprezy na okres letni. Dzięki takiej decyzji, w przeglądzie mogłoby uczestniczyć dużo więcej ludzi. Gratka mogłaby się odbywać na wolnym powietrzu. Dzięki temu obejrzeliby ją turyści, licznie odwiedzający miasto nad Legą.

Jacek Mikołajczak, wspolczesna1@wp.pl


Katarzyna Dziedziach

WYNIKI:
Klasy I- IV
1. Olga Grzęda (SP Gąski)
2. Barbara Nowak, Justyna Olszewska ( SP Gąski)
3. Sylwia Kaszkiel ( SP Gąski)
Klasy V – VI i I gimnazjum
1. Marta Dziubińska ( SP4)
2. Natalia Skrodzka (SP 3), Magda Kasprzyk ( SP 1)
3. Joanna Sadkowska ( SP1)
Klasy II- III gimnazjum i szkoły średnie
1. Katarzyna Dziedziach (ZST)
2. Emilia Krakowska (GCKiS Kowale Oleckie)
3. Paulina Skorupska ( Gimnazjum nr 1 w Olecku) i Michał Nowikowski (Gimnazjum w Wieliczkach)
Wyróżnienie
Zespół „Akolada” (Gimnazjum nr 1 w Olecku)

Więcej zdjęć

 

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę