Obchody Święta Niepodległości

09.11.2004

 Dzisiaj, tj. 09 listopada w holu kina Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” odbyło się otwarcie wystawy pod tytułem „Rdzawe druty dzielą nas… Internowani w latach 1944 – 47”. Autorami ekspozycji są Marcin Zwolski oraz Marcin Markiewicz – pracownicy Biura Edukacji Publicznej białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Na tej wystawie prezentowane są między innymi dokumenty z archiwum IPN, które wcześniej nie były pokazywane. 

 Na otwarcie wystawy licznie przybyła młodzież z oleckich szkół średnich oraz przedstawiciele władz samorządowych. Obecna była też prezes Związku Sybiraków Janina Maciukiewicz, która podzieliła się swoimi wspomnieniami. 

Ponadto w ramach obchodów Święta Niepodległości w środę (10 listopada), o godz. 18:00 w czytelni Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku odbędzie się spotkanie autorskie z dziennikarką, poetką i reporterką Teresą Kaczorowską. Tematem spotkania będzie między innymi najnowsza książka tej autorki pod tytułem „Kiedy jesteście, mniej boli”. 

Z kolei we czwartek (11 listopada) odbędą się główne uroczystości, w ramach których o godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kościele p.w. NMP Królowej Polski, następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem oraz pod tablicą I. J. Paderewskiego w Państwowej Szkole Muzycznej. Na zakończenie uroczystości odbędzie się w sali widowiskowej ROK „Mazury Garbate” koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej i Orkiestry Miejskiej przy PSM w Olecku. 

Małgorzata Adameit (0-87 520 19 50)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 09 listopada 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę