Kryte trybuny na stadionie

02.07.2004

Drugi etap inwestycji rekreacyjno-sportowej w Olecku rozpocznie się niebawem. Miasto otrzymało dotacje na ten cel.

Jeszcze nie przebrzmiały echa otwarcia pierwszego etapu inwestycji, a – jak poinformował burmistrz Wacław Olszewski – miasto otrzymało dotację na dalszą realizację przedsięwzięcia. 998.000 złotych wynosi dotacja wojewody na ten cel. Jest to trzy czwarte kosztów zaplanowanej inwestycji jaką są kryte trybuny na głównym stadionie miejskim oraz modernizacja i renowacja rotundy w parku obok stadionu.

Bardzo ważnym warunkiem sfinansowania przedsięwzięcia jest czas jego realizacji. Zadanie musi być zrealizowane do końca listopada 2004 roku. 
W pierwszym etapie zostaną wymienione ławki oraz zrealizowany zostanie projekt przykrycia trybun stałym dachem. Drugi element inwestycji to naprawienie grożącej w niektórych miejscach zawaleniem się rotundy w parku. Prace renowacyjne będą polegały na wyjęciu wypadającego tynku i wypełnieniu powstałych otworów specjalnym klejem górniczym gwarantującym nienaruszalność budowli przez najbliższych kilkaset lat. Do rotundy zostanie doprowadzona woda i prąd. Plac przed budowlą zostanie pokryty klinkierem i kostką granitową. Oświetlenie stanowić będą stylizowane żeliwne lampy a wokół zostaną ustawione ławki. Teren rotundy będzie przeznaczony do organizacji imprez masowych, wystaw i w dni powszednie będzie służył do odpoczynku. 

 

Godnym podkreślenia jest fakt, że po raz pierwszy miasto dostało na realizację zadania 75% funduszy. Do tej pory najkorzystniejszą dotacją była 50% refundacja kosztów inwestycyjnych. W całym województwie warmińsko-mazurskim dofinansowanie takie otrzymało tylko 5 inwestycji miejskich i gminnych. Województwo nasze liczy 119 gmin. Większość z nich składała wnioski o przyznanie tego funduszu. 

Bogusław M. Borawski 
(Opracowane na podstawie wypowiedzi burmistrza Wacława Olszewskiego)

 

 

Ostatnia aktualizacja: 03 lipca 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę