Targi edukacyjne

07.04.2004

 Pierwsze udane targi
W mieście nad Legą odbyły się po raz pierwszy Targi Edukacyjne szkół średnich. Swoje oferty przedstawiły placówki publiczne i niepubliczne. Targi odwiedziło ponad 400 gimnazjalistów z Olecka i terenu ościennych gmin. To do nich było skierowane to przedsięwzięcie. Imprezę zorganizowali i poprowadzili pracownicy Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Olecku. Każda ze szkół średnich przygotowała stanowisko promujące historię placówki i własne osiągnięcia. 
- To dobry pomysł – mówili gimnazjaliści, tłumnie odwiedzający stoiska.
Możemy przyjrzeć się dokonaniom szkoły i dokonać porównań. Bardzo podobało nam się stoisko Technikum Hotelarskiego, prezentujące różne sposoby składania serwetek. Ciekawe były też prezentacje multimedialne.
Pomysłodawcą pierwszych oleckich targów edukacyjnych była Barbara Taraszkiewicz, dyrektorka ZDZ w Olecku.

jm, wspolczesna1@wp.pl

Targi edukacyjne
Zespół Szkół Technicznych w Olecku uczestniczył w zorganizowanych przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olecku targach edukacyjnych. W tym miejscu składamy podziękowanie organizatorom za miłą i serdeczną atmosferę, stworzone warunki, nadanie odpowiedniej rangi i oprawy temu przedsięwzięciu.
Zaproponowana przez nas konwencja prezentowania gimnazjalistom walorów naszej szkoły odbiegała od ofert pozostałych uczestników targów. Wyszliśmy z założenia, że przekazywanie suchych informacji nt. możliwości kształcenia w ZST, czy też prezentowanie osiągnięć szkoły w postaci zdjęć, pokazu audiowizualnego, niezupełnie przemówi do wyobraźni gimnazjalistów. Uważaliśmy, że przekaz ten musi być żywy, pełen ekspresji, przedstawiany przez uczniów, bezpośrednich uczestników procesu nauczania.
Dlatego też, oprócz przygotowanych folderów, plakatów informujących o możliwościach kształcenia, druków podań, nasi uczniowie przygotowali własny sposób prezentacji szkoły. Występował więc chór szkolny w „lżejszym” repertuarze, odbywał się pokaz tańca brek dence a własny punkt widzenie nt. szkoły przedstawiał kabaret. Było głośno, wesoło, tłoczno, a momentami wręcz panował ścisk.
Sądząc po reakcjach naszych gości był to trafiony pomysł. Gimnazjaliści reagowali w sposób żywy, spontaniczny, nagradzając występujących głośnymi oklaskami. Niejednokrotnie też wracali do naszej sali, by ponownie zobaczyć pokaz. 
Przyjazna i radosna atmosfera spotkania sprzyjała nawiązywaniu bliższych kontaktów między uczniami, a także podkreślała charakter tego dnia, który w tradycji uczniowskiej jest nazywany „Dniem wagarowicza”
Uważamy, że nasz zamysł w pełni udał się. Tym bardziej, że szczegółowe informacje na temat możliwości kształcenia w tut. szkole zainteresowani uczniowie będą mogli uzyskać na organizowanych przez nas dniach otwartych : 07.04.2004. o godz. 1130 dla gimnazjalistów z terenu miasta Olecka i 14.04.2004r. o godz.1130 dla gimnazjalistów z ościennych gmin. 
Miło nam było gościć gimnazjalistów na targach, a jeszcze milej będzie nam gościć ich w murach naszej szkoły, już jako uczniów. 

Anna Pogorzelska „TO” nr 14 (327)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę