Burmistrz zaprasza

20.06.2004

30 czerwca rozpoczną się uroczystości związane z oddaniem do użytku pierwszej części zakrojonej na szeroką skalę inwestycji rekreacyjno-sportowej. Głównym obiektem oddawanym do użytku będzie ścieżka rowerowo-spacerowa dookoła jeziora. Ma ona długość około 12 kilometrów.

 Do najciekawszych obiektów wchodzących w skład ścieżki należą cztery punkty widokowe i zrekultywowane wyrobisko żwirowe na Szyjce. Będzie ona oznakowana opisami fauny i flory występującej w danym miejscu. Na całej długości ścieżki będą rozstawione kosze na śmieci. Burmistrz podpisał z MPGK umowę na systematyczne sprzątanie, które będzie przeprowadzane zawsze w poniedziałek i dodatkowo – w zależności od potrzeby. 
Będzie to bardzo ciekawa uroczystość. Oprócz zaproszonych gości - marszałek, wojewoda, dyrektorzy wydziałów i prezesów,  będzie w otwarciu brała udział dość duża grupa słynnych sportowców. Należą do niej m.in. Zygmunt Smalcerz (ciężarowiec), Ryszard Szurkowski (kolarz), Jacek Wszoła (skoczek w zwyż), Dariusz Dziekanowski (piłkarz) i Józef Grudzień (bokser). Prawdopodobnie będzie prezes PZPN Michał Listkiewicz.
Burmistrz planuje po otwarciu zaproponować Ryszardowi Szurkowskiemu przejażdżkę ścieżką na czele peletonu pierwszych oficjalnych jej użytkowników. 
Dla mieszkańców przybyłych na tę uroczystość planowany jest poczęstunek. Będzie to szklaneczka piwa z kiełbaską, a dzieci otrzymają darmowe lody. Wszystko to odbędzie się w nowych pomieszczeniach na plaży miejskiej. Sponsoruje ten poczęstunek jedna z oleckich firm.

  

Podczas tej uroczystości zostaną ponadto oddane trzy nowe korty tenisowe. Wykonano je po tzw. kosztach własnych. Nie oznacza to jednak gorszej jakości od obecnie istniejących.
Zostanie oddane do użytku drugie boisko piłkarskie. Tego samego dnia również zostaną oddane do użytku obiekty na plaży miejskiej: hangar, kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu wodnego, pomieszczenie dla WOPR oraz Zielona Klasa. Z WFOŚ w…płynęła dotacja na wyposażenie tego ostatniego obiektu. 
Zostaną zakupione lunety, lornetki i inne przyrządy służące obserwacji fauny i flory. Oddane zostanie do użytku boisko do piłki plażowej. Do wypełnienia sprowadzono specjalny piasek. 
Nastąpi również otwarcie skateparku. Zrobiono tam nową nawierzchnię oraz zamontowaną profesjonalną rampę. 
Tego dnia oddany zostanie również do użytku próg wodny na rzece Ledze. 
Wszystkie te inwestycje to koszt około 2.5 miliona złotych. Jest to pierwszy etap budowy kompleksu sportowo -wypoczynkowego. 
Tego samego dnia ukaże się przewodnik po Ziemi Oleckiej, zostanie ustawiona przed ROK “Mazury Garbate” tablica informacyjna, a na wszystkich wjazdach do Olecka zostaną ustawione tablice powitalne, na których będzie umieszczone zdjęcie miasta z lotu ptaka oraz napis “Olecko”.
Następnym etapem, kontynuowania inwestycji będzie przykrycie trybun głównego stadionu dachem, wyremontowanie pomnika rotundy, położenie na placu doń przylegającym kostki oraz zrobienie zaplecza potrzebnego do organizacji imprez masowych (ławki, łącza elektryczne, sanitarne itp.). 
Po przejęciu od Starostwa terenu amfiteatru zostanie on również poddany remontowi. Planowane jest m.in. przebudowanie sceny oraz przykrycie widowni dachem. 

Opracował Bogusław M. Borawski

Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę