Zabiegają o reaktywowanie dawnych połączeń

06.06.2004

 Członkowie Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Olecku złożyli na ręce Andrzeja Ryńskiego, Marszałka Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wniosek o podjęcie inicjatywy w celu zakupienia autobusu szynowego, który mógłby obsługiwać ruch pasażerski na trasie: Ełk - Orzysz - Olsztyn - Suwałki. Taki autobus kursuje już na trasie Ełk - Orzysz - Olsztyn. 


 

- Po likwidacji połączeń pasażerskich, w maju 1999 r., powiat olecki został pozbawiony osobowego połączenia kolejowego – mówi Zdzisław Mioduszewski, szefujący komitetowi. 
- Dla mieszkańców regionu jest to wielkie utrudnienie, brak połączeń szynowych przeszkadza dojeżdżającym do pracy i turystom. W Olecku działa uczelnia wyższa: Wszechnica Mazurska, kształcąca obecnie ponad 5 tysięcy studentów, którzy mają trudności z dojazdem do naszej miejscowości. Przy obowiązujących zniżkach kolejowych mogliby na tym skorzystać. 
Zdaniem członków lokalnej komórki PIS reaktywowanie połączenia kolejowego spowoduje rozwój turystyki na terenie Mazur i Suwalszczyzny, zaś stan techniczny trakcji kolejowej pozwala na uruchomienie komunikacji szynowej. 
Członkowie PIS powiadomili już o swoim przedsięwzięciu samorządowców, lokalne media oraz rektora Wszechnicy Mazurskiej w Olecku i posła Aleksandra M. Szczygło z Olsztyna.

Jacek Mikołajczak


Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2004 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę