I Jesienne Regaty - Jesienny liść 

10.10.2003

Mimo, że opadły pierwsze jesienne liście, żeglarze Oleckiego Klubu Wodnego nie mają dość żeglowania. 4 października spotkali się na przystani aby wziąć udział w I Jesiennych Regatach, których pomysłodawcą był Ryszard Jurkiewicz, a sponsorem Stocznia Jachtowa Delphia Yachts z Olecka.

Na wodzie walczyły załogi w klasie Omega w systemie przesiadkowym, przy dobrym wietrze (ok. 2-30B). Nie dopisali młodzi żeglarze UKS 3 w klasie Optymist, którzy mimo powiadomienia nie stawili się na regatach.

   Regaty uważnie sędziowali Ryszard Jurkiewicz oraz komandor Klubu Krystyn Gajewski.
Po rozegraniu 4 biegów zwycięzcą I Jesiennych Regat został Bolesław Słomkowski z załogą Tomasz Gorlo, 2. miejsce zajął Jan Okińczyc z załogą Paweł Barwiński, a 3. Leszek Kaszuba z załogą Cezary Pojawa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody i upominki ufundowane przez Delphia Jachts. Regaty asekurowała grupa WOPR pod dowództwem Jerzego Sulimy, której jednocześnie dziękujemy za zabezpieczenie zawodów żeglarskich w tym sezonie.
Po sklarowaniu sprzętu przy ognisku długo trwały dyskusje i rozważania, która łódka najlepsza i jak kto pływał.
Bogaty w żeglarskie wydarzenia sezon 2003 r. dobiegł końca. Pozostaną w nas wrażenia z odbytych rejsów i regat, które muszą wystarczyć do przyszłego sezonu.
Ahoj żeglarze!

 

 

 

„Tygodnik Olecki” 41(300),  Bolesław Słomkowski 


Ostatnia aktualizacja: 16 października 2003 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę