Wieliczki. Obłaskawić samotność

30.12.2003

Osoby samotne z terenu gminy Wieliczki uczestniczyły wczoraj w wigilii. Blisko czterdzieści osób zasiadło do uroczystej kolacji, przygotowanej w świetlicy szkolnej. 
- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką uroczystość – podkreśla Helena Czuper, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczkach. – Na stołach pojawiło się ponad dwanaście potraw. Zadbaliśmy o wystrój świąteczny. Nie zabrakło nawet sianka.
- Cieszę się, że mogłem spotkać się z moimi znajomymi – stwierdza jeden z samotnych, z terenu gminy Wieliczki.- To wspaniały pomysł, mam nadzieję , że za rok czekają mnie podobne przyjemności. Wszystko jest takie smaczne


 

Pomysłodawcą wigilii jest Dorota Święćkowska, radna gminna, przewodnicząca Komisji Oświaty Kultury i Spraw Socjalnych. Stroną merytoryczną przedsięwzięcia zajęli się natomiast urzędnicy miejscowego GOPS. Pomagały im panie ze stołówki szkolnej, które przygotowały różnorodne dania na gorąco. Część specjałów przyrządziły społecznie pracownice socjalne. Wykonania dekoracji podjął się natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach. Imprezę dofinansowały: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dodatkowe środki na ten cel zostały wyasygnowane z budżetu gminnego. 
Jacek Mikołajczak 

Jacek Mikołajczak

 

 

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2003 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę