Oleckie Towarzystwo Sportu Szkolnego świętuje siódme urodziny. 

30.12.2003

Krzewią ducha zdrowej rywalizacji
Właśnie mija siódmy rok działalności Oleckiego Towarzystwa Sportu Szkolnego. O podsumowanie dokonań pokusił się prezes Romuald Wojnowski.
- Opieramy swą działalność na aktywności społecznej naszych członków, współpracując z samorządem miasta i sąsiednimi gminami – stwierdza R. Wojnowski. – Realizujemy cele wychowawcze, zdrowotne i sportowe w środowisku dzieci i młodzieży. Działamy na rzecz zdrowego stylu życia oraz krzewienia kultury fizycznej w ogólnie dostępnych dyscyplinach sportowych. 

Nie jest łatwo. Całoroczne dofinansowanie towarzystwa wynosi czternaście tysięcy złotych. To zaledwie stanowi ułamek potrzeb. Na zorganizowanie np. Oleckich Biegów Ulicznych, imprezy o zasięgu międzynarodowym, wydatkowane są środki w kwocie 40 tysięcy złotych. Coraz bardziej popularnym staje się też maraton pływacki, rozgrywany w czasie Przystanku Olecko. Przygotowywanie imprez o takich rozmiarach jest niezwykle praco i czasochłonne oraz wymaga znacznych nakładów finansowych. 


 

Pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy nie należy do zadań łatwych.
- Trzeba się kajać i upokarzać aby pozyskać środki od darczyńców- opowiada Wojnowski.- Do tego należy dodać przejechane kilometry, w drodze do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, po dotacje które w przeciągu kilku lat nie przekraczały kwoty 500 zł na każdą z imprez.
Dbają o wszystkich
Działacze oleckiego sportu krzewią ducha sportowego na skalę masową. Wnoszą znaczący wkład w rozwijanie umiejętności gier zespołowych, przygotowywanie imprez lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży, turniejów tenisa stołowego i ziemnego oraz imprez ogólnopolskich dla osób niepełnosprawnych i nie słyszących. Każdego roku w sportowe szranki staje ponad trzy tysiące sportowców. Trzeba przyznać, iż towarzystwo coraz silniej wtapia się w koloryt miasta i nowego województwa. Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy przyznał mu najwyższe noty, dokonując oceny wysiłku włożonego w przygotowanie w Olecku tegorocznej, wojewódzkiej inauguracji roku sportowego. 

Jacek Mikołajczak

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2003 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę