Konkurs na „Przewodnik po Olecku” rozstrzygnięty

22.12.2003

22 grudnia br. o godz. 12 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku z-ca burmistrza Olecka-Henryk Trznadel wręczył 14 nagród młodzieży wyróżnionej w konkursie gimnazjalistów „Przewodnik po Olecku”.

Gimnazjum nr 2 z Olecka we wrześniu br. ogłosiło konkurs dla młodzieży z gminnych gimnazjów na „Przewodnik po Olecku”. Do 17 listopada br. należało przesłać pracę, której głównym tematem miało być nasze miasto i gmina. Pomysłodawca konkursu, Anna Kaczor ujęła temat następująco „Poznaj ciekawe miejsca w Olecku i jego najbliższej okolicy”.
Ilość uczestników przerosła oczekiwania. Na konkurs zgłoszono 160 mini przewodników po Olecku. Czteroosobowa komisja konkursowa miała sporo pracy związanej z wyłonieniem zwycięzców ponieważ prace były przygotowane w różnej formie- od jednokartkowych prezentacji do wielostronicowych opisów ubarwionych zdjęciami. Wybór nie był łatwy.
Po wytężonej pracy członkowie komisji konkursowej w składzie: Elżbieta Rękawek, Grzegorz Kulaszewicz, Marta Jeżewska, Iwona Wiszniewska-Ropel, przyznali 5 nagród głównych oraz 9 wyróżnień ( lista w załączeniu). Warto dodać, że część pomysłów młodzieży zostanie wykorzystana w przygotowywanym do druku w 2004r. „Przewodniku po Ziemi Oleckiej”. To jedna z form docenienia pracy i pomysłów oleckiej młodzieży. 22 grudnia br. młodzież otrzymała również nagrody książkowe, które ufundował urząd miejski.
Do 19 stycznia br. osoby zainteresowane zapoznaniem się z materiałem przygotowanym na potrzeby „Przewodnika po Ziemi Oleckiej” zapraszamy do tut. urzędu (pok. Nr 2). Liczymy na uwagi i sugestie, które pomogą wzbogacić czy skorygować przed drukiem tę turystyczną publikację.

 

Nagrody główne:

1.Joanna Ostrowska, klasa III c ( Gimnazjum nr 2)
2. Sylwia Sewastianowicz, klasa IIIb ( Gimnazjum nr 2)
3. Krzysztof Wojsław, klasa I h (Gimnazjum nr 2)
4. Katarzyna Borucka, klasa III c (Gimnazjum nr 2)
5. Monika Urbanowicz, klasa II a (Gimnazjum nr 1)

Wyróżnienia:

1. Paulina Łangowska, klasa III b (Gimnazjum nr 2)
2. Diana Luiza Dubowska , klasa I g (Gimnazjum nr 2)
3. Karolina Jagłowska, klasa III d (Gimnazjum nr 2)
4. Anna Abramowska , klasa III b (Gimnazjum nr 2)
5. Katarzyna Walendzewicz, klasa III d (Gimnazjum nr 2)
6. Łukasz Retel , klasa I h (Gimnazjum nr 2)
7. Iwona Jurewicz, klasa III c (Gimnazjum nr 2)
8. Ewa Januszko , klasa II e (Gimnazjum nr 2)
9. Katarzyna Dziatkowska , klasa III d (Gimnazjum nr 2) 

 

Alicja Mieszuk Tel. +87 520 19 50

 

 

Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2003 w@m

Drukuj Wydrukuj tę stronę